• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Protest rolników na S3. Jeden odcinek zostanie odblokowany

12 marca 2024, 10:05, Anna Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Rolnicy z województwa zachodniopomorskiego zdecydowali się zmodyfikować protest na drodze ekspresowej S3. Postanowili odblokować trasę pomiędzy Myśliborzem a Pyrzycami. Zablokowany przez całą dobę pozostanie nadal odcinek Gorzów – Myślibórz.

Rolnicy z województwa zachodniopomorskiego rozpoczęli blokadę drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Gorzów Północ a Pyrzyce na początku lutego. Przez pierwsze tygodnie trasa była blokowana codziennie w godz. 14-16. Jednak rolnicy zdecydowali się zaostrzyć protest i postanowili zamienić blokadę cykliczną w blokadę całodobową.

Tym samym od 26 lutego trwa całodobowa blokada drogi ekspresowej S3 pomiędzy Gorzowem, a Pyrzycami. Protest rolników daje się we znaki kierowcom, którzy muszą jeździć objazdami i nadrabiać kilometrów. Według wstępnych założeń blokada drogi ma potrwać do środy 20 marca.

Protest rolników na S3 zostanie zmodyfikowany

- Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że te protesty to ostatnia deska ratunku dla ich gospodarstw, ale także dla całego polskiego rolnictwa i wszystkich firm współpracujących z rolnikami. Po ostatnim spotkaniu z premierem rolnicy stwierdzili, że z dużym prawdopodobieństwem protest będzie trwał jeszcze długo – mówi Roman Waszczyk, rzecznik protestujących rolników.

Jednak rolnicy z województwa zachodniopomorskiego postanowili zmodyfikować protest na drodze ekspresowej S3. Od wtorku 12 marca zostanie odblokowany odcinek Myślibórz – Pyrzyce. Nadal będzie blokowana trasa na odcinku Gorzów – Myślibórz.

Protest rolników. Zablokowana droga S3 pomiędzy Gorzowem a Myśliborzem

- Rolnicy protestujący na S3 węzeł Myślibórz od początku protestu są świadomi utrudnień z jakimi mierzą się na co dzień kierowcy i mieszkańcy pobliskich miejscowości, szczególnie Pyrzyc i Lipian. Biorąc pod uwagę powyższe czynniki oraz prośby policji, mieszkańców, kierowców, GDDKIA oraz stacji paliw i restauracji położonych przy zamkniętym odcinku drogi S3, rolnicy postanowili, zgodnie ze sugestiami służb, zmodyfikować blokadę węzła Myślibórz. Od wtorku 12 marca od godzin popołudniowych zostanie wznowiony ruch pojazdów na odcinku drogi S3 Szczecin - Myślibórz w ten sposób, że pojazdy jadące od strony Szczecina w stronę Gorzowa będą mogły dojechać do węzła Myślibórz i na nim będą musiały zjechać na tzw. "starą trójkę", natomiast pojazdy jadące w stronę Szczecina będą mogły wjechać na S3 także już na węźle Myślibórz. Wciąż droga S3 pozostanie zablokowana na odcinku węzeł Myślibórz - Gorzów Północ w obu kierunkach - informuje Roman Waszczyk, rzecznik protestujących rolników.

Jak podkreślają organizatorzy protestu, liczą że te zmiany pozwolą odetchnąć kierowcom i mieszkańcom, a rolnikom pozwoli na jeszcze skuteczniejszą walkę o spełnienie swoich postulatów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości