• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Drogowy armagedon w Gorzowie. Zmiany w proteście rolników

19 marca 2024, 14:30, Anna Kluwak
fot. archiwum
W środę 20 marca w Gorzowie odbędzie się protest rolników, w ramach którego będzie blokowana droga ekspresowa S3 i ul. Kasprzaka. Początkowo blokada była zaplanowana w godz. 7-19, ale rolnicy zmienili plany. Ostatecznie protest odbędzie się w godz. 10-17, jednak węzeł S3 Gorzów Południe i Gorzów Zachód zostaną zamknięte szybciej.

Protesty rolników i blokada dróg w województwie lubuskim odbędzie się w środę 20 marca w kilkudziesięciu miejscach. Rolnicy w ten sposób sprzeciwiają się przede wszystkim sprowadzaniu zboża z Ukrainy na rynek europejski oraz założeniom Zielonego Ładu.

W Gorzowie początkowo protest miał się odbyć w godz. 7-19, a rolnicy mieli całkowicie zablokować drogę ekspresową 3 na węźle Gorzów Południe oraz blokować rotacyjnie drogę krajową nr 22 przy ul. Kasprzaka.

Jednak we wtorek 19 marca w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie odbyło się spotkanie z organizatorem protestu. - W wyniku rozmów częściowo zostały zmienione dotychczasowe ustalenia w sprawie protestu i utrudnień w ruchu na drodze ekspresowej S3 i drodze krajowej nr 22 w Gorzowie - komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Zmiany w proteście rolników w Gorzowie

Przede wszystkim zmieniają się godziny protestu. Akcja protestacyjna rozpocznie się o godz. 10 rano i potrwa do godz. 17. Jednak niektóre odcinki zostaną zamknięte wcześniej.

- o godzinie 7.30 zostanie zamknięty węzeł S3 Gorzów Południe przy ul. Kasprzaka w kierunku Zielonej Góry. Wjazd w kierunku Szczecina będzie otwarty i będzie można dojechać wyłącznie do węzła Gorzów Północ przy ul. Szczecińskiej

- o godzinie 9.30 zamknięte zostaną: węzeł Gorzów Zachód przy ul. Kostrzyńskiej i Gorzów Północ przy ul. Szczecińskiej w kierunku Zielonej Góry.

- o godzinie 10 rozpocznie się protest przy ul. Kasprzaka w ciągu DK22. Ulica będzie blokowana rotacyjnie co 30 minut.

- W związku z nowymi ustaleniami policjanci będą monitorować natężenie ruchu drogowego i w razie konieczności skierują na objazdy. Przed wyjazdem zaplanujmy trasę alternatywną, omijajmy miejsce protestu. Funkcjonariusze są gotowi na różne scenariusze działania. Przypominamy, aby kierowcy wykonywali polecenia policjantów – podkreśla Jaroszewicz.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości