• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Czeka nas drogowy paraliż. Rolnicy zablokują S3 i ul. Kasprzaka w Gorzowie

15 marca 2024, 10:19, Anna Kluwak
fot. archiwum
W środę 20 marca odbędzie się kolejny protest rolników. Tym razem czeka nas prawdziwy drogowy armagedon, bo traktory zablokują całkowicie drogę ekspresową S3 na węźle Gorzów Południe. Do tego będzie blokada rotacyjna drogi krajowej nr 22 przy ul. Kasprzaka. Akcja protestacyjna w Gorzowie potrwa 12 godzin.

W ostatnich tygodniach rolnicy protestują w całej Polsce. Sprzeciwiają się przede wszystkim sprowadzaniu zboża z Ukrainy na rynek europejski oraz założeniom Zielonego Ładu. Na stałe zablokowany jest odcinek drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłem Gorzów Północ a węzłem Myślibórz. Z kolei o godz. 13 w niedzielę 17 marca rozpocznie się całodobowa blokada autostrady A2, która potrwa do godz. 22 w środę 20 marca.

Protest rolników w Gorzowie. Zablokują S3 i DK22 w Gorzowie

Jak się okazuje, również rolnicy z powiatu gorzowskiego i północnej części województwa lubuskiego planują kolejny protest w Gorzowie. Jednak tym razem akcja protestacyjna zostanie zaostrzona.

Protest rolników w Gorzowie odbędzie się w środę 20 marca. Rozpocznie się o godz. 7 rano i potrwa do godz. 19 wieczorem. W tym czasie rolnicy zablokują całkowicie drogę ekspresową S3 na węźle Gorzów Południe oraz będą blokować rotacyjnie drogę krajową nr 22 przy ul. Kasprzaka.

- Droga ekspresowa S3 zostanie całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Do tego będziemy blokować rotacyjnie drogę krajową nr 22 w rejonie sygnalizacji świetlnej przy ul. Kasprzaka. Będziemy blokować przez 30 minut ruch na DK22, a następnie przez 30 minut puszczać ruch. Zdecydowaliśmy się na taką formę protestu, ponieważ nie mamy żadnej innej możliwości, nikt nas nie słucha. Na szczęście ludzie coraz bardziej zauważają, że Zielony Ład szkodzi nam wszystkim i popierają nasze działania – mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Krzysztof Madej, przewodniczący akcji protestacyjnej w Gorzowie.

Protest rolników w Gorzowie. Paraliż na drogach w Gorzowie. Tak wyznaczono objazdy podczas protestu rolników w Gorzowie

W związku z tym, że droga ekspresowa S3 na węźle Gorzów Południe zostanie zablokowana na 12 godzin, a droga krajowa nr 22 przy ul. Kasprzaka będzie blokowana rotacyjnie 30 min./30 min., kierowców czeka drogowy paraliż.

- najbliższy wjazd i zjazd z trasy S3 (od strony Zielonej Góry) możliwy jest w Skwierzynie,

- kierowcy jadący drogą krajową nr 22 od strony Bolemina w kierunku Gorzowa będą kierowani na objazd przez Łagodzin, ul. Sulęcińską, Koniawską, a następnie Trasą Nadwarciańską,

- kierowcy jadący Trasą Nadwarciańską w stronę Bolemina, kierowani będą na rondzie Kasprzaka w ul. Koniawską, Sulęcińską, następnie do Łagodzina, gdzie będą mogli wrócić na DK22,

- na Kasprzaka wjazd możliwy będzie do stacji paliw/firm znajdujących się przy tej ulicy,

- węzły S3 Gorzów Południe przy ul. Kasprzaka oraz Gorzów Północ przy ulicy Szczecińskiej będą zamknięte,

- węzeł S3 Gorzów Zachód przy ulicy Kostrzyńskiej będzie otwarty tylko dla kierowców, którzy jadą w stronę Szczecina, ale na węźle Gorzów Północ muszą zjechać i kierować się na tzw. starą trójkę i DW119

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości