• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Pumptrack w Gorzowie zostanie w końcu wybudowany?

19 marca 2024, 08:36, Anna Kluwak
zdjęcie poglądowe
Władze Gorzowa ponownie szukają firmy, która zajmie się budową pumptracka w parku 750-lecia w Gorzowie. Inwestycja z budżetu obywatelskiego 2022, chociaż minęło już kilka lat, wciąż czeka na realizację.

Budowa pumptracka w parku 750-lecia to zwycięska inwestycja w kategorii rejonowej na os. Manhattan w ramach budżetu obywatelskiego 2022. To oznacza, że mieszkańcy głosowali na tę inwestycję w 2021 roku, jednak przez ostatnie lata nie doczekali się jej realizacji.

Chociaż w lutym został ogłoszony pierwszy przetarg na budowę pumptracka, to niestety zakończył się fiaskiem. Wszystko przez to, że do przetargu nie zgłosiła się żadna firma.

Kolejne podejście do budowy pumptracka w parku 750-lecia w Gorzowie

Władze Gorzowa ogłosiło właśnie nowe postępowanie przetargowe na prace budowlane polegające na budowie pumptracka wraz z oświetleniem w parku 750-lecia. Miasto czeka na składanie ofert do 3 kwietnia.

Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, ten będzie miał 140 dni na realizację prac od dnia podpisania umowy. To oznacza, że jeżeli udałoby się rozstrzygnąć przetarg jeszcze w kwietniu, a budowa ruszyłaby w maju, wówczas tor powinien być gotowy jeszcze pod koniec wakacji lub najpóźniej we wrześniu.

Pumptrack w parku 750-lecia w Gorzowie

Co to jest pumtrack? Jest to zapętlony tor, który jest zbudowany z szybkich zakrętów i muld. Można na nim jeździć na rolkach, wrotkach, hulajnogach i rowerze.

Potencjalny wykonawca będzie musiał wybudować nie tylko tor w kształcie „kopniętej” ósemki z nawierzchnią asfaltową, ale również ustawić wiaty z 2 ławostołami oraz 4 ławki i śmietniki oraz 2 stojaki rowerowe. Ponadto będzie musiał wykonać oświetlenie pumptracka, które będzie składało się z 6 lamp solarnych lub parkowych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości