• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20
Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia. Na pumptrack trzeba będzie jeszcze poczekać

27 lutego 2024, 08:40, Anna Kluwak
fot. archiwum
Pumptrack w parku 750-lecia w Gorzowie, póki co nie zostanie wybudowany. Wszystko przez to, że do ogłoszonego przetargu przez władze Gorzowa nie zgłosiła się żadna chętna firma. Tym samym przetarg zostanie unieważniony, a miasto będzie musiało rozpisać nowe postępowanie.

Budowa pumptracka w parku 750-lecia to zwycięska inwestycja w kategorii rejonowej na os. Manhattan w ramach budżetu obywatelskiego 2022. To oznacza, że mieszkańcy głosowali na tę inwestycję w 2021 roku, jednak przez ostatnie lata nie doczekali się jej realizacji.

W końcu na początku lutego 2024 roku władze Gorzowa ogłosiły pierwszy przetarg na budowę pumptracka, czyli toru do jazdy na rolkach, wrotkach, hulajnodze i rowerze. Miasto czekało na zgłoszenia chętnych firm do poniedziałku 26 lutego. Budżet wynosił 420 tys. zł brutto.

Niestety okazało się, że to przetargu nie zgłosiła się żadna firma. To oznacza, że postępowanie zostanie unieważnione, a miasto będzie musiało przygotować nowy przetarg. Tym samym dzieci i młodzież, będą musieli jeszcze poczekać na nowe miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Pumptrack w parku 750-lecia w Gorzowie

Co to jest pumtrack? Jest to zapętlony tor, który jest zbudowany z szybkich zakrętów i muld. Można na nim jeździć na rolkach, wrotkach, hulajnogach i rowerze.

Potencjalny wykonawca będzie musiał wybudować nie tylko tor w kształcie „kopniętej” ósemki z nawierzchnią asfaltową, ale również ustawić wiaty z 2 ławostołami oraz 4 ławki i śmietniki oraz 2 stojaki rowerowe. Ponadto będzie musiał wykonać oświetlenie pumptracka, które będzie składało się z 6 lamp solarnych lub parkowych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości