• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Protest rolników i blokowanie dróg w Gorzowie. Zmiany w kursowaniu autobusów MZK

18 marca 2024, 15:22, Anna Kluwak
fot. archiwum
W środę 20 marca odbędzie się protest rolników w Gorzowie. Zablokowany zostanie całkowicie węzeł S3 Gorzów Południe, a ul. Kasprzaka będzie blokowana rotacyjnie. W związku z utrudnieniami przy ul. Kasprzaka, Miejski Zakład Komunikacji wprowadza zmiany w kursowaniu autobusów.

Portal gorzowianin.com informował o tym, że w środę 20 marca czeka nas w Gorzowie prawdziwy drogowy armagedon. Wszystko za sprawą protestujących rolników, którzy całkowicie zablokują drogę ekspresową S3 na węźle Gorzów Południe oraz będą prowadzić blokadę rotacyjną na drodze krajowej nr 22 przy ul. Kasprzaka w rejonie sygnalizacji świetlnej.

Akcja protestacyjna rozpocznie się w środę o godz. 7 rano i potrwa do godz. 19. W przypadku węzła S3 ten będzie całkowicie zablokowany przez 12 godzin. Natomiast ul. Kasprzaka będzie blokowana przez 30 minut, a przez następne 30 minut ruch będzie puszczany i tak na zmianę.

Protest rolników w Gorzowie. Blokada ul. Kasprzaka i zmiany w kursowaniu autobusów MZK Gorzów

W związku ze środowym protestem rolników w Gorzowie nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Jak informuje Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie, trasy niektórych linii autobusowych ulegną zmianie i będą obowiązywać w godz. 7-19.

1. kursy linii autobusowej 127 będą wykonywane jako linia 112 i po trasie linii 112,

2. kursy linii autobusowej 110 w relacji do i z przystanku Koszęcin będą wykonywane po zmienionej trasie z pominięciem ulicy Kasprzaka:

- w kierunku Koszęcina - od skrzyżowania ulicy Koniawskiej i Cichej autobusy pojadą ulicą Koniawską do Ronda Poznańskiego, następnie dalej ulicą Sulęcińską do ul. Łagodnej (Łagodzin), na skrzyżowaniu ulicy Sulęcińskiej i ulicy Łagodnej autobusy skręcą w prawo w ulicę Łagodną i następnie ulicą Łagodną dojadą do skrzyżowania z DK22, na skrzyżowaniu DK22 pojadą dalej prosto ul. Główną (Ulim) do skrzyżowania o ruchu okrężnym znajdującym się w Ulimiu od którego wrócą na swoje stałą trasę w kierunku Koszęcina

- w kierunku os. Staszica - na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym w miejscowości Ulim autobusy skręcą w prawo w ulicę Główną, którą dojadą do skrzyżowania z DK22, na skrzyżowaniu z DK22 pojadą dalej prosto ul. Łagodną (Łagodzin), którą dojadą do skrzyżowania z ulicą Sulęcińską, na skrzyżowaniu ulicy Łagodnej z ulicą Sulęcińską autobusy skręcą w lewo w ulicę Sulęcińską, którą dojadą do Ronda Poznańskiego i dalej pojadą ulicą Koniawską do skrzyżowania ulicy Koniawskiej z ulicą Cichą, od skrzyżowania ulicy Koniawskiej z ulicą Cichą autobusy wrócą na stałą trasę w kier. Os. Staszica

3. Wszystkie kursy na liniach autobusowych 107 i 110 wykonywane do pętli Ogrody Pracownicze oraz Kasprzaka-Terminal będą skrócone i wykonywane tylko do tymczasowego przystanku „Skowronkowa” znajdującego się na drodze dojazdowej do firmy S.C. Johnson (ul. Łysa)

4. Autobusy poruszając się po trasach objazdu będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach znajdujących się na trasie przejazdu.

5. Autobusy nie będą obsługiwały przystanków przy ul. Kasprzaka (Kręta, Nowy Dwór, Kasprzaka-Terminal), ul. Drozdowej (Ogrody Pracownicze, ROD Sami Swoi, ROD Malwa), ul. Ulimskiej (Ulimska n/ż granica strefy), ul. Diamentowej (Rolna n/ż), ul. Niwicka (Niwicka n/ż, Żurawia n/ż, Skautów).

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości