• Dziś /-2°
  • Jutro /-1°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 8 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Telenga: Obiecałam w Polkowicach, że w Gorzowie się "nie położymy"

15 marca 2024, 08:02, Oprac. Marcin Kluwak
Bez tej zawodniczki zespół nie byłby w stanie wywalczyć tytułu wicemistrza Polski. Weronika Telenga, która przez wojnę w Izraelu ostatecznie trafiła do AZS zaliczyła doskonały, choć - jak sama przyznaje - krótki sezon. W wywiadzie po pierwszym, finałowym meczu w Polkowicach obiecała, że w Gorzowie się "nie położą". Słowa dotrzymała.

W czwartkowym, decydującym meczu w Arenie Gorzów Telenga zagrała ponad 31 minut. Zdobyła 13 punktów i zanotowała aż 11 zbiórek. W całym sezonie 2023/24 spędziła na parkiecie prawie 645 minut. Wystąpiła w 22 meczach, w których zdobyła 254 punkty, co daje średnią ponad 11,5 pkt w meczu. Jest bardzo skuteczną zawodniczką, na 141 oddanych rzutów, 92 były celne. Doskonała również pod koszem - w sumie na jej konto trafiły 274 zbiórki. 

Jak sama przyznaje, obiecała jednemu dziennikarzowi po meczu w Polkowicach, że w Gorzowie się "nie położą" i że nie będzie to spacerek.  - Postawiłyśmy się Polkowicom, pokazałyśmy to w pierwszej połowie - było +12 dla nas. Szkoda tej trzeciej kwarty, tych trójek. Należy pamiętać, że jest to euroligowy, doskonale zbilansowany zespół, więc to mogło różnie wyglądać  - mówiła w wywiadzie dla Radia PLUS Gorzów Weronika Telenga. 

Telenga w latach 2020-2023 grała w CCC Polkowice, z którym to zespołem w 2022 roku sięgnęła po złoty medal. Sezon 2023/2024 miała rozegrać w barwach izraelskiego Elitzur Ramla, ale wojna Izraela z Hamasem spowodowała, że ligowe rozgrywki nie zostały w tym kraju wznowione i zdecydowała się podpisać kontrakt z gorzowskim AZS AJP

- Ten sezon się kończy, dla mnie w tym roku dość krótki. Trzeba się cieszyć z tego sukcesu, naprawdę jestem dumna z tej drużyny. Pomimo tego drugiego miejsca, ja się czuję wygrana, bo ten sezon dla mnie mógł zupełnie inaczej wyglądać i cieszę się z tego srebra - dodała tuż po dekoracji Weronika Telenga.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości