• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25
Wiadomości

Gorzów: W miejscu wydeptanej ścieżki powstanie trasa rowerowa

7 lutego 2024, 12:57, Anna Kluwak
fot. gorzowianin.com
Od wielu lat mieszkańcy Gorzowa korzystają z wydeptanej ścieżki przy ul. Jagiełły od strony ul. Dzieci Wrzesińskich. Jak się okazuje, władze Gorzowa planują w tym miejscu wybudować ścieżkę rowerową, która będzie częścią całego ciągu rowerowego od ul Chrobrego do ul. Warszawskiej.

Pod koniec 2022 roku przy rondzie turbinowym został wybudowany brakujące fragment ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Warszawskiej, który połączył ścieżkę rowerową przy ul. Walczaka ze ścieżką rowerową przy ul. Sikorskiego. Było to zadanie zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego 2021.

Jednak mieszkańcy zwracali uwagę, że przydałoby się również wybudowanie ścieżki wzdłuż ul. Jagiełły od skrzyżowania z ul. Dzieci Wrzesińskich do ronda turbinowego. W końcu wiele osób, zamiast iść dookoła, wydeptało sobie dzikie przejście wzdłuż jezdni.

Dlatego też radny Piotr Wilczewski w imieniu mieszkańców zwrócił się z prośbą do prezydenta Gorzowa o sprawdzenie możliwości wytyczenia nowej ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Jagiełły. - Od wielu lat mieszkańcy korzystają z wydeptanej ścieżki, jasno wskazując na potrzebę wykonania ścieżki rowerowej lub pieszo rowerowej w tym miejscu. Dodatkowo rowerzyści nie mają możliwości bezpiecznego poruszania się na rowerze – przyznaje Piotr Wilczewski, radny Koalicji Obywatelskiej.

Co na to miasto? Jak się okazuje, w ubiegłym roku została opracowana dokumentacja projektowa drogi rowerowej przy ul. Jagiełły, na odcinku od skrzyżowania z ul. Chrobrego do ronda turbinowego przy Białym Kościele. Pieniądze na dokumentację pochodziły ze środków racjowskich, które na ten cel przekazała radna Marta Bejnar-Bejnarowicz.

- W ramach tej inwestycji planowane jest wykonanie połączenia rowerowego ul. Jagiełły z ul. Dąbrowskiego. Szacowany koszt budowy tej drogi to 670 tys. zł. Miasto nie posiada obecnie zarezerwowanych środków na ten cel, dlatego podjęte zostaną działania w celu pozyskania środków zewnętrznych - komentuje Iwona Olek, wiceprezydent Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości