• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Zabytek w centrum Gorzowa idzie pod młotek. Można go kupić za bezcen

6 marca 2024, 09:00, Anna Kluwak
fot. archiwum
Właściciel zabytkowego Cesarskiego Urzędu Pocztowego przy ul. Pocztowej w Gorzowie od kilku lat bezskutecznie próbuje sprzedać budynek. Cena zabytku w samym centrum miasta została ponownie obniżona i wynosi zaledwie 1 mln 990 tys. zł. To kwota prawie 9 razy niższa, niż wynosiła początkowa oferta. Jeszcze w 2020 roku właściciel chciał zawrotną kwotę w wysokości 17 mln 800 tys. zł.

Od kilku lat firma Orange Polska próbuje bezskutecznie sprzedać zabytkowy budynek Cesarskiego Urzędu Pocztowego przy ul. Pocztowej w Gorzowie. Co istotne, Orange Polska ma do 2089 roku użytkowanie wieczyste.

W 2020 roku zabytek był wystawiony na sprzedaż za zawrotną kwotę 17 mln 800 tys. zł, jednak było brak chętnych na jego zakup. Dlatego w kolejnych latach cena była obniżana. Jeszcze w maju 2023 roku oferta sprzedaży budynku poczty wynosiła zaledwie 3 mln 500 tys. zł, czyli ponad 5 razy mniej, niż początkowo chciał właściciel. Niestety i tak nie znalazł się chętny, dlatego firma Orange ponownie próbuje sprzedać budynek, obniżając cenę.

Zabytkowy budynek poczty w centrum Gorzowa idzie pod młotek. Cena jest 9 razy niższa

W najnowszej ofercie cena za budynek poczty to zaledwie 1 mln 990 tys. zł, czyli prawie 9 razy mniej, niż początkowo chciał właściciel. Tym samym zabytek w samym centrum Gorzowa został wystawiony za bezcen. Przy takiej kwocie powinien znaleźć się chętny na jego kupno.

Jak czytamy w ofercie, budynek Cesarskiego Urzędu Pocztowego (Keiserliches Postamt) to eklektyczny obiekt z czerwonej cegły, bogaty w detale architektoniczne odnoszące się do gotyku, baroku i klasycyzmu. Budowla z 1890 roku zachowała niemal całkowicie swój początkowy wygląd.

Nieruchomość obejmuje powierzchnię użytkową 4891 m.kw oraz działkę 2966 m.kw. Na ogrodzonym terenie znajduje się budynek biurowy o powierzchni użytkowej 4566,89 m.kw. oraz budynek gospodarczy 324,51 m.kw. Obiekt posiada 3 kondygnacje wraz z piwnicą. Wewnątrz mieszczą się różnorodne powierzchnie biurowe oraz pomieszczenia socjalne, gospodarcze i techniczne. Wjazd dla samochodów zlokalizowany jest od ul. Strzeleckiej, zaś na terenie nieruchomości utwardzony plac z miejscami parkingowymi.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości