Wiadomości

Zabytek w centrum Gorzowa idzie pod młotek

16 grudnia 2020, 08:46
fot. Anna Kluwak
Kolejny obiekt w centrum Gorzowa został wystawiony na sprzedaż. W popularnym serwisie aukcyjnym pojawiła się oferta kupna zabytkowego budynku Cesarskiego Urzędu Pocztowego przy ul. Pocztowej. Właściciele chcą aż 17 mln 800 tys. zł. Oferta jest ważna do 9 stycznia 2021 roku.

Zabytkowy budynek biurowo-usługowy w ścisłym centrum Gorzowa przy ul. Pocztowej i Strzeleckiej został wystawiony na sprzedaż. Na platformie sprzedażowej allegro.pl we wtorek 16 grudnia pojawiła się oferta sprzedaży budynku Cesarskiego Urzędu Pocztowego (Keiserliches Postamt), którego właścicielem jest firma Orange Polska (do 2089 roku ma użytkowanie wieczyste) za kwotę 7 mln 400 tys. zł, a sprzedawcą był Orange Polska. Jednak ogłoszenie znikło z allegro i pojawiło się nowe, tym razem wystawione przez biuro nieruchomości. Pojawiła się również nowa cena - 17 mln 800 tys. zł. TUTAJ LINK DO AUKCJI.

Jak czytamy w ofercie, budynek Cesarskiego Urzędu Pocztowego (Keiserliches Postamt) to eklektyczny obiekt z czerwonej cegły, bogaty w detale architektoniczne odnoszące się do gotyku, baroku i klasycyzmu. Budowla z 1890 roku zachowała niemal całkowicie swój początkowy wygląd.

Nieruchomość obejmuje powierzchnię użytkową 4891 m.kw oraz działkę 2966 m.kw. Na ogrodzonym terenie znajduje się budynek biurowy o powierzchni użytkowej 4566,89 m.kw. oraz budynek gospodarczy 324,51 m.kw. Obiekt posiada 3 kondygnacje wraz z piwnicą. Wewnątrz mieszczą się różnorodne powierzchnie biurowe oraz pomieszczenia socjalne, gospodarcze i techniczne. Wjazd dla samochodów zlokalizowany jest od ul. Strzeleckiej, zaś na terenie nieruchomości utwardzony plac z miejscami parkingowymi.

Oferta na allegro jest aktualna do soboty 9 stycznia 2021 roku. Każdy, kto chciałby kupić zabytkowy budynek z działką może kontaktować się z biurem nieruchomości. Jak przekonuje biuro, kupujący nie będzie musiał płacić prowizji.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości