• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Gorzów: Miasto bez kubka z zieloną syrenką

6 marca 2024, 17:11, Marcin Kluwak
fot. gorzowianin.com
Gorzów Wielkopolski - miasto, które zawsze tęskniło za szczyptą nowoczesności, odrobinką blasku wielkich metropolii. Wreszcie, jak promyk słońca w ciemnym deszczowym dniu, pojawił się bohater - pan Mateusz, gotów zawrócić świat na kawę... czyli, właściwie, na nogi! Napisał petycję, pod którą podpisało się już blisko 700 osób!

Jak wiadomo, Gorzów od lat płakał nad brakiem sieciowych kawiarni. Costa Cafe, Pizza Hut, te nazwy brzmią jak egzotyczne oazy na pustyni braku wyboru! Ale czym jest Costa Cafe wobec legendy, jaką jest Starbucks? Przecież każdy, kto coś znaczy, musi mieć swój kubek z zieloną syrenką na obrazku! Przynajmniej tak uznał pan Mateusz z Gorzowa, zapalony amator kawy, który postanowił wziąć sprawy w swoje ręce - dosłownie i w przenośni.

Zatem, w epickim akcie obywatelskiego bohaterstwa, pan Mateusz złożył petycję w sprawie otwarcia w Gorzowie pierwszej kawiarni Starbucks. Niczym Don Kichot, walczy z młynami losu Gorzowa, pragnąc ujrzenia w centrum Nova Park nowego ołtarza modlitwy dla wielbicieli kofeinowego raju.

Nie mogło być innego miejsca niż Nova Park - bo przecież wszyscy wiemy, że im większa galeria handlowa, tym bardziej prawdziwe miasto! Tyle tylko, że w tym raju zakupów brakuje jeszcze pewnego smaczku, jakim jest aromat kawy znanej na całym globie. Co to za galeria bez Starbucksa? Prawdziwe nieporozumienie!

A argumenty? O, jest ich całe mnóstwo! Liczba sklepów, restauracji, nawet ekologiczne wyróżnienia - to wszystko tylko potwierdza konieczność istnienia Starbucks w Gorzowie. Bo przecież co to za życie bez ekologicznej charakterystyki budynku i filiżanki latte w dłoni?

Oczywiście, zawsze znajdą się sceptycy. Może ktoś powie, że jest to niepotrzebna ekspansja globalnej kawy na zapomnianej prowincji. Ale przecież Gorzów nie chce być już dłużej "prowincją"! Gorzów pragnie być na topie, być w centrum uwagi, nawet jeśli jest to centrum handlowe.

Więc przyjaciele, do dzieła! Rozdajmy te podpisy, jakby od tego zależały nasze poranne uśmiechy z kubkiem kawy w dłoni! Niech nasz kraj zamieni się w kraj Starbucksa, a Gorzów - w małą oazę wielkomiejskiego stylu życia! Niech kubek z zieloną syrenką stanie się symbolem naszego postępu! Niech pan Mateusz będzie naszym rycerzem na koniu, który przyniesie nam to, co naprawdę ważne - pierwszą kawiarnię sieci Starbucks w mieście!

Od autora: Dla niezorientowanych w temacie: Starbucks w Gorzowie? Jest petycja w tej sprawie

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości