• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Starbucks w Gorzowie? Jest petycja w tej sprawie

5 marca 2024, 12:25, Anna Kluwak
fot. materiały prasowe AmRest
Mieszkaniec Gorzowa chce, aby w naszym mieście została otwarta pierwsza kawiarnia sieci Starbucks. Dlatego też zbiera podpisy pod petycją w tej sprawie. Zdaniem pana Mateusza, Starbucks powinien znaleźć się w centrum handlowym Nova Park w Gorzowie. Petycja trafi do firmy AmRest Coffee oraz Nova Park.

Starbucks to popularna sieć kawiarni, która w 80 krajach ma ponad 32 tys. lokali. W województwie lubuskim jedyny Starbucks znajduje się w centrum handlowym Focus Mall w Zielonej Górze. Dlatego też mieszkańcy Gorzowa przy okazji budowy parku handlowego Silwana przy ul. Walczaka dopytywali się czy znajdzie się tam Starbucks. Jednak na ten moment, sieć nie znalazła się w gronie najemców.

Starbucks w Gorzowie? Mieszkaniec napisał petycję w sprawie otwarcia Starbucksa w Gorzowie

Jak się okazało, mieszkaniec Gorzowa postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i napisał petycję w sprawie utworzenia w Gorzowie pierwszej kawiarni sieci Starbucks. Pan Mateusz chciałby, aby Starbucks otworzył się w centrum Nova Park.

- Od wielu lat w Gorzowie nie ma ani znanej sieciówki Costa Cafe, Pizza Hut czy właśnie Starbucks. Najlepszym miejscem gdzie kawiarnia by zyskała na największej popularności i łatwych przychodach to galeria Nova Park, mieszcząca się przy ulicy Przemysłowej 2. Powierzchnia całej galerii wynosi 32 400 m.kw., a w niej 140 sklepów, 13 restauracji i kawiarni, lecz naszym celem jest to aby ta liczba się powiększyła. W 2021 roku Nova Park otrzymał ocenę „Excellent” w kategorii „Ekologiczna charakterystyka budynku” oraz ocenę „Very good” w kategorii „Zarządzanie obiektem". W skrócie bardzo prosimy o jak największą liczbę podpisów, aby jak najbardziej zachęcić firmę AmRest Coffee do jak najszybszego wybudowania popularnej kawiarni w naszym mieście. W województwie lubuskim liczba kawiarni Starbucks wynosi 1 i znajduje się w Zielonej górze. Bardzo uprzejmie prosimy, o udostępnianie i jak największy rozgłos w tej sprawie – czytamy w petycji przygotowanej przez pana Mateusza.

Petycję w sprawie utworzenia Starbucksa w Gorzowie możecie podpisać TUTAJ. Na ten moment podpisało ją niespełna 100 osób. Następnie petycja trafi do firmy AmRest Coffee oraz Nova Park.

Ponadto portal gorzowianin.com zwrócił się do biura prasowego sieci Starbucks czy w ogóle planuje utworzenie kawiarni w Gorzowie. Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości