• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20
Wiadomości

Rusza budowa bloku na Zawarciu! Tu powstanie blisko 100 mieszkań

4 marca 2024, 15:26, Oprac. Marcin Kluwak
Źródło: GTBS
W Gorzowie rusza długo wyczekiwana budowa bloku z 97 mieszkaniami w ramach budownictwa społecznego. Inwestycja na Zawarciu to początek większego przedsięwzięcia, które ma na celu zapewnienie mieszkańcom dostępu do przystępnych cenowo lokali.

Przystępne czynsze i komfortowe warunki

Budowa pierwszego bloku przy ulicach Przemysłowej i Prostej jest możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta (950 tys. zł) oraz bezzwrotnej dotacji z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego (9,48 mln zł).

- To bardzo ważna inwestycja, bo po latach przerwy ruszamy z budownictwem społecznym. Dzięki dofinansowaniu czynsze w tym bloku będą na poziomie dostępnym dla większości gorzowian – podkreślił prezydent miasta Jacek Wójcicki.

- Dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego stanowi znaczący wkład i przyczyni się do tego, że czynsze w naszych lokalach będą mniejsze od rynkowych – podkreślił Tomasz Gierczak, prezes Gorzowskiego Towarzystwa Budownictwa społecznego.

Budynek będzie miał cztery kondygnacje i pomieści 97 mieszkań o różnym metrażu – od jedno- do trzypokojowych. Najwięcej będzie mieszkań dwupokojowych, odpowiadając na największe zapotrzebowanie. Inwestycja uwzględnia potrzeby osób niepełnosprawnych, dostosowując lokale i wyposażając budynek w windy.

Nowe bloki przy Przemysłowej i Prostej. Przestrzeń do życia i odpoczynku

Oprócz komfortowych mieszkań, na terenie osiedla powstaną:

  • Dwa place zabaw
  • Parking na 100 pojazdów
  • Tereny zielone
  • Półdzienne pojemniki na odpady
  • Zbiornik retencyjny

W budynku znajdzie się również siedziba Gorzowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, co pozwoli na oszczędności w wynajmie biur.

Budownictwo społeczne w Gorzowie – szansa dla wielu na własne M

Ideą TBS-ów jest budowa mieszkań na wynajem dla osób, których dochody są zbyt wysokie na mieszkanie komunalne, ale zbyt niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. To rozwiązanie stwarza szansę na własne "M" dla wielu gorzowian.

Budowa pierwszego bloku to początek większego planu. W planach są kolejne inwestycje TBS, które zapewnią dostęp do przystępnych cenowo mieszkań dla jeszcze większej liczby mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości