• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20
Wiadomości

Stan alarmowy na Warcie coraz bliżej. Strażacy pompują wodę z zalanych terenów

28 lutego 2024, 09:44, Anna Kluwak
fot. KM PSP Gorzów / Marcin Kluwak
Coraz bliżej przekroczenia stanu alarmowego na rzece Warcie w Gorzowie. Woda podchodzi pod domy mieszkańców przy ul. Południowej. Dlatego też strażacy zajęli się wypompowywaniem wody z zalanych terenów.

Na terenie Gorzowa do odwołania obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Powód? Rosnący poziom wody w rzece Warcie, który zbliża się do stanu alarmowego. Dlatego też w ostatnich tygodniach strażacy wspólnie z wydziałem bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Urzędu Miasta Gorzowa rozpoczęli zabezpieczanie newralgicznych miejsc na terenie miasta. Natomiast strażacy ochotnicy z okolicznych gmin kontrolują wały przeciwpowodziowe.

Bardzo wysoki poziom Warty w Gorzowie. Woda podchodzi pod domy, strażacy wypompowują wodę z zalanych terenów

W środę 28 lutego na godz. 8 wodowskaz koło Mostu Lubuskiego pokazywał, że poziom wody w rzece Warcie wynosił 452 cm. To oznacza, że do przekroczenia stanu alarmowego brakuje zaledwie 18 cm. Ten wynosi 470 cm.

Natomiast już w połowie lutego strażacy układali worki z piaskiem i zabezpieczali przepusty w nasypie kolejowym, którymi woda z Warty wlewała się do miasta i podchodziła pod domy mieszkańców przy ul. Korsaka i Południowej. Teraz strażacy zajęli się wypompowywaniem wody z zalanych terenów przy ul. Południowej. W środę 28 lutego o godz. 8.53 na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości