• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11
Wiadomości

Koniec z dziurami. Ruszył remont zniszczonej drogi

24 lutego 2024, 15:52, Anna Kluwak
Pogoda sprzyja, więc rozpoczął się remont drogi powiatowej 1406F pomiędzy Kłodawą, a Wojcieszycami. W kolejnym etapie wykonawca zajmie się wymianą nawierzchni na odcinku od Wojcieszyc do skrzyżowania z drogą krajową nr 22.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Wracamy do tematu fatalnego stanu drogi powiatowej 1406F na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 22 przez Wojcieszyce do Kłodawy. Drogowa katastrofa jest zwłaszcza w rejonie skrzyżowania z DK22 - tam już nie są dziury, a prawdziwe kratery w jezdni.

Koniec z dziurami. Ruszyła przebudowa drogi powiatowej 1406F koło Gorzowa

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Właśnie rozpoczął się remont zniszczonej i dziurawej drogi powiatowej 1406F. - Pogoda sprzyja, a więc rozpoczął się remont nawierzchni między Kłodawą a Wojcieszycami. Na początek został sfrezowany ponad 1,5 km odcinek drogi powiatowej. W kolejnym etapie wykonawca zajmie się wymianą nawierzchni na odcinku od Wojcieszyc do skrzyżowania z DK22. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do znaków i sygnalizacji świetlnej – poinformowała gmina Kłodawa.

Wszytko odbywa się w ramach inwestycji pod nazwą „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1406F na odcinku Kłodawa-Wojcieszyce, Wojcieszyce - DK22 wraz przebudową drogi powiatowej nr 1404F Wojcieszyce-Różanki”. Prace zostały podzielone na trzy etapy i zajmuje się nimi firma Maldrobud z Myśliborza za kwotę 9 mln 984 tys. 447,81 zł. Wykonawca ma czas do 15 listopada 2024 roku na realizację wszystkich robót.

Remont drogi powiatowej pomiędzy DK22 a Wojcieszycami

W drugim etapie wykonawca zajmie się remontem drogi powiatowej 1406F na długości około 2,5 km od skrzyżowania z DK22 do Wojcieszyc. Zostanie sfrezowany asfalt i wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa. A do tego zostaną przebudowana skrzyżowania i ścieżka rowerowa. Wybudowana zostanie także wyspa spowalniająca wraz oświetleniem i znakami aktywnymi

Budowa ścieżki rowerowej z Wojcieszyc do Różanek

Trzeci etap inwestycji będzie zakładać budowę ścieżki rowerowej o długości około 3,3 km wzdłuż drogi powiatowej nr 1404F z Wojcieszyc do Różanek. Wykonawca będzie musiał zająć się przebudową skrzyżowań i zjazdów w ciągu budowanej ścieżki rowerowej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości