• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20
Wiadomości

To już nie są dziury, to są kratery. Katastrofa na drodze z Gorzowa do Wojcieszyc

17 lutego 2024, 08:18, Marcin Kluwak
Po publikacji artykułu dotyczącego drogi powiatowej w Ściechowie, czytelnicy naszego portalu przesyłają nam kolejne przykłady doszczętnie zdewastowanych dróg. W przypadku drogi powiatowej prowadzącej w kierunku Wojcieszyc nie można mówić już o zwykłym zaniedbaniu. To prawdziwa katastrofa budowlana.

Drogi takie jak te powinny być natychmiast zamknięte i  wyłączone z ruchu drogowego do czasu ich naprawy. Sprawa jest tym bardziej poważna, że dotyczy praktycznie samego skrzyżowania drogi powiatowej z drogą krajową. Ruch tam codziennie jest ogromny, a kierowcy muszą wykonywać nie lada ekwilibrystykę, aby nie stracić zawieszenia.

Widoczne na tytułowych zdjęciach kratery w jezdni znajdują się na drodze powiatowej 1406F, kilka metrów od skrzyżowania z krajową 22. Administracyjnie jest to teren gminy Kłodawa, a dokładnie jest to ulica Parkowa w Wojcieszycach. Ci, którzy codziennie dojeżdżają tą drogą, doskonale wiedzą, że po skręcie w lewo w kierunku Wojcieszyc, należy natychmiast uciekać na przeciwny pas ruchu. Inaczej dojść może do zniszczenia auta.

Problem w tym, że nie zawsze taka ucieczka jest możliwa. Kierowcy muszą mieć oczy dokoła głowy już na samym, bardzo ruchliwym i niebezpiecznym skrzyżowaniu. Obserwować muszą pojazdy nadjeżdżające z każdej strony, a na dodatek znaleźć odpowiedni moment, aby na drodze od Wojcieszyc nie stał żaden pojazd. Wtedy może uda się nie wjechać w kratery na drodze.

Gorzej, jeżeli na skrzyżowaniu stoją samochody. Wtedy kierowca, który rzadko jeździ tą drogą, od razu wpada w dziury. Cyrkowe umiejętności przy prowadzeniu pojazdów na nic się nie zdadzą, kiedy trzeba szybko uciekać ze skrzyżowania, aby nie stać się ofiarą (a raczej sprawcą) kolejnej kolizji, czy wypadku na tym skrzyżowaniu.  Podobnie jest w przypadku chęci przecięcia „krajówki”, jadąc od Wawrowa, czy Osiedla Bermudy. O szybkim przejechaniu nie ma co myśleć, chyba że dysponujemy np. pancernym Land Cruiserem.

To już nie są dziury, to są kratery. Drogowa katastrofa na drodze z Gorzowa do Wojcieszyc

Jeden pas ulicy Parkowej – właśnie jadąc od skrzyżowania z DK22 w kierunku Wojcieszyc wymaga pilnej naprawy. I to naprawy na bardzo zaawansowanym poziomie, bo łatanie dziur niewiele tutaj pomoże. Podobna sytuacja ma miejsce już w samych Wojcieszycach. Ogromne dziury pojawiają się też na samym początku Parkowej, tuż za skrzyżowaniem z drogą na Kłodawę. Natomiast przeciwległy pas, w kierunku Gorzowa jest w nieco lepszym stanie, bo widać, że jakiś czas temu tam położono nowy dywanik.

"Wychodzą lata zaniedbań"

To kolejna droga w powiecie gorzowskim, która wymaga pilnej naprawy. Kilka dni temu informowaliśmy o innej drodze, w miejscowości Ściechów: Dziury z fragmentami asfaltu. Ta droga jest w katastrofalnym stanie, mieszkańcy są bezsilni  Przy tej drodze, opisywana przez nas ulica Parkowa wygląda jak nowoczesna autostrada. Starostwo Powiatowe przyznaje, że wiele dróg w powiecie jest zniszczonych. - Wychodzą niestety lata zaniedbań i brak remontów - mówi w rozmowie z portalem gorzowianin.com Agnieszka Chudziak, starosta gorzowski.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości