• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Póki co, nie będzie napisu I love Gorzów. Miasto zrywa umowę

22 lutego 2024, 08:41, Anna Kluwak
wizualizacja napisu
Pod koniec grudnia 2023 roku w Gorzowie miały zostać ustawione drzewa solarne wraz z napisem I love Gorzów. Jednak wykonawca poprosił Urząd Miasta Gorzowa o wydłużenie terminu realizacji inwestycji. Zapowiadał, że wszystko będzie gotowe na początku 2024 roku. Chociaż mamy końcówkę lutego, to na placu budowy jest cisza, a firma nie uzupełniła złożonego wniosku oraz nie przedstawiła wyjaśnień.

Podświetlany napis "I love Gorzów" to zwycięskie zadanie z kategorii ogólnomiejskiej w ramach budżetu obywatelskiego 2021. Instalacja miała powstać na nadwarciańskich błoniach przy ul. Fabrycznej w 2021 roku, jednak była kilka razy przekładana.

W końcu w lipcu 2023 roku udało się rozstrzygnąć przetarg i wybrać wykonawcę inwestycji. Budową drzew solarnych zasilających napis "I love Gorzów" ma zająć się firma Uniguard Security System z Trzebini za 418 tys. 320 zł.

Zgodnie z umową, wykonawca powinien zrealizować inwestycję do 20 grudnia 2023 roku. Jednak jeszcze na początku grudnia złożył wniosek o możliwość zakończenia prac na początku 2024 roku. Tłumaczył się wówczas, że wydłużył się czas realizacji zamówienia specjalnej stali u dostawców tego materiału.

Nie będzie napisu I love Gorzów na nadwarciańskich błoniach w Gorzowie?

Minęły kolejne tygodnie, mamy już końcówkę lutego, a na nadwarciańskich błoniach przy ul. Fabrycznej żadne prace do tej pory się nie rozpoczęły. Dlatego też zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z prośbą o komentarz w tej sprawie. Zapytaliśmy się, co się stało, że inwestycja w ogóle nie ruszyła i kiedy można się tego spodziewać.

- Zwycięzca przetargu, firma Uniguard Security System z Trzebini, nie podjęła prac, nie uzupełniła złożonego wniosku o wydłużenie prac ani nie przedstawiła wyjaśnień. Miasto odstąpi od umowy z winy wykonawcy – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Miasto po raz pierwszy podejmuje tak radykalne kroki, że zrywa umowę z wykonawcą. To oznacza, że pomysł z budżetu obywatelskiego, póki co nie zostanie zrealizowany. Jednak jak zapewnia rzecznik magistratu, projekt zostatnie zrealizowany.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości