• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Co z napisem I love Gorzów? Wykonawca „ma problemy”

13 grudnia 2023, 11:13, Anna Kluwak
wizualizacja napisu
Za tydzień na nadwarciańskich błoniach przy ul. Fabrycznej w Gorzowie powinny zostać ustawione drzewa solarne wraz z napisem I love Gorzów. Jednak na placu budowy cisza. Okazało się, że wykonawca złożył wniosek o możliwość zakończenia prac w 2024 roku. Wszystko przez problemy z dostawą specjalnej stali.

Podświetlany napis "I love Gorzów" to zwycięskie zadanie z kategorii ogólnomiejskiej w ramach budżetu obywatelskiego 2021. Instalacja miała powstać na nadwarciańskich błoniach przy ul. Fabrycznej w 2021 roku, jednak była kilka razy przekładana.

W końcu w lipcu 2023 roku udało się rozstrzygnąć przetarg i wybrać wykonawcę inwestycji. Budową drzew solarnych zasilających napis "I love Gorzów" ma zająć się firma Uniguard Security System z Trzebini za 418 tys. 320 zł. Wykonawca miał termin na realizację inwestycji do 20 grudnia.

Co z napisem I love Gorzów na nadwarciańskich błoniach w Gorzowie?

Do terminu końcowego został tydzień, a żadne prace przy budowie napisu i drzew solarnych na błoniach nadwarciańskich przy ul. Fabrycznej nie rozpoczęły się. Dlatego też zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa z prośbą o komentarz w tej sprawie.

- Inwestycja zostanie zrealizowana w przeciągu najbliższych tygodni. Wykonawca poprosił o możliwość zakończenia prac w 2024 roku. Poinformował, że wydłużył się czas realizacji zamówienia specjalnej stali u dostawców tego materiału – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości