• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 30 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Torowisko do przebudowy. Będą też nowe przystanki

2 lutego 2024, 10:04, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Ponad 1,5 miliona złotych kosztować będzie przebudowa torowiska przy ulicy Pomorskiej w Gorzowie. Chodzi o odcinek od przystanku przy Zamenhofa do przystanku „Okólna”. To odcinek o długości około 480 metrów.

Przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej na potrzeby przeprowadzenia tej inwestycji zaplanowany jest na III kwartał 2024 roku. Pewne jest więc, że roboty ruszą najwcześniej w 2025 roku. Orientacyjna wartość zamówienia, które obejmuje też budowę podstacji w trzech częściach miasta, ma wynieść 1 milion 576 tysięcy złotych.

Przebudowa torowiska na Pomorskiej. Co zostanie zrobione?

W ramach inwestycji przebudowane zostanie torowisko tramwajowe w ul. Pomorskiej na odcinku od końca peronu przystanku przy ul. Zamenhofa do przystanku „Okólna”. To odcinek o długości 480 metrów. Nowe torowisko powstanie na podkładach żelbetowych. To jeszcze nie koniec, bo wraz z przebudową torowiska, przebudowana zostanie sieć trakcyjna. Całkowicie nowy wygląd zyskają perony przystankowe przy ulicy Okólnej – po obu stronach linii tramwajowej.

Z uwagi na konieczność opracowania dokumentacji projektowej i uzyskanie przez projektanta niezbędnych decyzji administracyjnych, planowany czas na realizację projektu wynosi około roku.

Przeprowadzenie postępowania przetargowego na wybór wykonawcy robót budowlanych, który przebuduje torowisko w ul. Pomorskiej, uwarunkowane jest uzyskaniem dofinansowania z programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 Priorytet FENX.03 Transport miejski Działanie FENX.03.01 Transport miejski. - Rozpoczęcie prac budowlanych oraz ich termin zależne będą od uzyskania dofinansowania - mówi Daria Adamczewska z Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości