• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Protest rolników w Gorzowie. Przejadą przez miasto traktorami

19 stycznia 2024, 18:31, Anna Kluwak
fot. archiwum
W środę 24 stycznia w całej Polsce odbędzie się protest rolników. Do akcji włączają się rolnicy z regionu, który wyjadą traktorami na ulice Gorzowa. Chcą w ten sposób sprzeciwić się m.in. sprowadzaniu zboża z Ukrainy na rynek europejski.

Rolnicy z Polski przyłączają się do akcji protestacyjnej swoich kolegów zza zachodniej granicy, którzy sprzeciwiają się m.in. importowi zboża z Ukrainy na rynek Europejski czy Zielonemu Ładowi. Ogólnopolska akcja protestacyjna pod hasłem „Europa to znaczy uprawiać i hodować” odbędzie się w środę 24 stycznia w godz. 12-14 w całym kraju. Wówczas na drogi powiatowe, wojewódzkie i krajowe wyjadą tysiące ciągników.

- Wiemy, że prawdopodobnie będzie przedłużony handel bezcłowy z Ukrainą do 2025 roku. Razem wyjedźmy na ulice i zaprotestujmy przeciwko importowi zbóż z Ukrainy oraz przeciwko tym pomysłom, które w sposób znaczący chcą ograniczyć produkcję rolniczą w Polsce i UE. W całej UE protestują rolnicy. Także w Polsce nasz głos powinien być usłyszany – powiedział podczas konferencji prasowej Adrian Wawrzyniak, rzecznik prasowy NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” cytowany przez Topagrar.pl.

Protest rolników w Gorzowie. Rolnicy wyjadą traktorami na ulice Gorzowa

W akcji protestacyjnej wezmą udział również rolnicy z powiatu gorzowskiego, którzy przejadą ciągnikami przez miasto. Rolnicy ze swoimi maszynami spotkają się o godz. 12 na parkingu stacji BP przy ul. Kasprzaka, a następnie przejadą przez niemal cały Gorzów.

Kierowcy samochodów osobowych będą musieli liczyć się z utrudnieniami, ponieważ ciągniki rolnicze będą spowalniać ruch. Do ostatniej tego typu akcji protestacyjnej w Gorzowie doszło w lutym 2022 roku.

Protest rolników w Gorzowie. Trasa przejazdu ulicami Gorzowa

W środę 24 stycznia trasa przejazdu traktorów przez ulice Gorzowa będzie wyglądała następująco: ul. Kasprzaka, rondo Kasprzaka, Trasa Nadwarciańska, most Lubuski, rondo Santockie, ul. Podmiejska, rondo Solidarności, ul. Podmiejska, rondo Sybiarków, ul. Łukasińskiego, ul. Zawackiej, rondo Gdańskie, ul. Górczyńska, rondo Niepodległości, ul. Górczyńska, rondo Górczyńskie, ul. Piłsudskiego, rondo Piłsudskiego, Al. ks. Andrzejewskiego, rondo Wyszyńskiego, ul. Roosevelta, ul. Słowiańska, rondo Słowiańskie, ul. Słowiańska, rondo Szczecińskie, ul. Myśliborska, rondo Europejskie, ul. Myśliborska, rondo Małyszyńskie i ul. Szczecińska, gdzie zakończą przejazd.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości