• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Dwa wypadki z udziałem ciężarówek. Na drogach jest ślisko

16 stycznia 2024, 21:05, Anna Kluwak
fot. Pomoc Drogowa Fix-Car
Padający śnieg sprawił, że warunki na drogach w Gorzowie i okolicach są bardzo trudne. Na drodze krajowej nr 22 w Wełminie ciężarówka wpadła do rowu, natomiast na trasie S3 pojazd ciężarowy uderzył w barierki i całkowicie zablokował jezdnię.

Na portalu gorzowianin.com informowaliśmy, że intensywne opady śniegu sprawiły, że wiele dróg jest całkowicie zasypanych. Kierowcy jadą powoli, jednak o wypadek nietrudno. Całkowicie biała jest nie tylko stara trójka w kierunku na Myślibórz czy droga krajowa nr 22 pomiędzy Gorzowem, a Strzelcami Krajeńskimi. Kiepskie warunki są również na drodze ekspresowej S3.

We wtorek 17 stycznia przed godz. 19 doszło do wypadku na DK22 na wysokości Wełmina. Tam kierujący samochodem ciężarowym wpadł w poślizg i wypadł z drogi. Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w tym miejscu występują utrudnienia, ponieważ naczepa samochodu ciężarowego wystaje na jeden pas. Na miejscu zdarzenia 22 wprowadzono ruch wahadłowy.

Z kolei po godz. 20 doszło do kolejnego wypadku z udziałem ciężarówki, tym razem na 73 km drogi ekspresowej. Do zdarzenia doszło na wysokości miejscowości Rębowo na pasie w kierunku Gorzowa. Kierujący ciężarówką wpadł w poślizg na nieodśnieżonej drodze, uderzył w bariery, w wyniku czego pojazd stanął w poprzek drogi i całkowicie zablokował ekspresówką. Nikt na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

AKTUALIZACJA

16.01. godz. 21.30 - Zostały zakończone utrudnienia na drodze krajowej nr 22 w Wełminie.

17.01. godz. 0.15 - Droga ekspresowa S3 w kierunku Gorzowa została odblokowana.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości