• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Orszak Trzech Króli w Gorzowie. Utrudnienia w ruchu i komunikacja zastępcza

6 stycznia 2024, 10:37, Anna Kluwak
fot. archiwum
W sobotę 6 stycznia przez Gorzów przejdzie Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z placu Grunwaldzkiego do "Gorzowskiego Betlejem" na Starym Rynku. W związku z tym kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

W sobotę 6 stycznia 2024 roku po raz dziesiąty w Gorzowie odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z placu Grunwaldzkiego do "Gorzowskiego Betlejem", które będzie znajdowało się na Starym Rynku w Gorzowie. Jubileuszowy orszak odbędzie się pod hasłem "W jasełkach leży".

Orszak Trzech Króli w Gorzowie 2024. Co będzie się działo na Orszaku Trzech Króli w Gorzowie?

Formowanie orszaku rozpocznie się w sobotę o godz. 12 na placu Grunwaldzkim w Gorzowie. Następnie o godz. 13 uczestnicy Orszaku Trzech Króli wyruszą z placu Grunwaldzkiego i przejdą ul. Mieszka I, Chrobrego, Sikorskiego. Przemarsz zakończy się około godz. 14 w „Gorzowskim Betlejem” na Starym Rynku.

Następnie o godz. 14 na Starym Rynku odbędzie się oddanie pokłonu dzieciątku Jezus. Na scenie, która będzie znajdowała się na placu odbędą się jasełka, w wykonaniu uczniów Liceum Katolickiego. Ponadto nie zabraknie wspólnego kolędowania z zespołem Nowonarodzeni i Urwisy Maryi. Impreza powinna zakończyć się około godz. 15.

Orszak Trzech Króli w Gorzowie. Utrudnienia w kursowaniu autobusów i tramwajów

Kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej podczas przemarszu orszaku muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Od godz. 12 do godz. 14.30 wystąpią utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej i autobusowej.

Miejski Zakład Komunikacji uruchomi zastępczą komunikację autobusową na trasie Piaski-Dworcowa, która będzie kursowała w zamian za linie tramwajowe nr 2 i 3. Linie autobusowe kursujące przez ul. Mieszka I pojadą trasami objazdowymi. Od godz. 12 do godz. 14.30 nie będą obsługiwane przystanki Plac Grunwaldzki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości