• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Plac dla motocyklistów zostanie w końcu wybudowany w Gorzowie?

4 stycznia 2024, 13:34, Anna Kluwak
fot. Dawid Lis
Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie otworzyła ofertę, która wpłynęła do przetargu na budowę placu do ćwiczeń wyczynowej jazdy fanów motoryzacji. Swoją ofertę złożyła ta sama firma, co poprzednim razem. Z tą różnicą, że kwota jest wyższa, ale i tak mieści się w budżecie. Inwestycja ma być gotowa wiosną 2024 roku.

Pod koniec grudnia portal gorzowianin.com informował o tym, że spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie unieważniła przetarg na budowę placu dla motocyklistów w Gorzowie, chociaż oferta mieściła się w budżecie. Wszystko przez problemy formalne i negatywne zweryfikowanie podpisu elektronicznego. W budżecie zapisano 564 tys. 232,50 zł, natomiast Zakład Usługowo Handlowy „TRANSROB” z Gorzowa zaoferował 490 tys. 315,88 zł.

- Wykonawca Zakład Usługowo Handlowy „TRANSROB” Robert Tkacz przedłożył ofertę, w której załącznik nr 2A do SWZ – Tabela elementów rozliczeniowych została opatrzona podpisem, który został negatywnie zweryfikowany. Nieprawidłowy skrót, podpis na niepoprawną strukturę. W związku z powyższym na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy postanowiono odrzucić ofertę wykonawcy jako niezgodną z przepisami ustawy – mogliśmy przeczytać w uzasadnieniu unieważnienia przetargu.

Jak się okazało, dzień po unieważnieniu przetargu spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiła nowe postępowanie przetargowe na budowę placu na motocyklistów. Chętne firmy mogły składać swoje oferty do 4 stycznia 2024 roku.

Budżet na inwestycję pozostał dokładnie taki sam. Na ten cel zapisano 564 tys. 232,50 zł. Co ciekawe, do przetargu zgłosiła się ta sama firma, jednak jej oferta jest wyższa niż poprzednim razem, ale wciąż mieści się w założonym budżecie. Tym razem Zakład Usługowo Handlowy „TRANSROB” Robert Tkacz zaoferował 563 tys. 296,18 zł.

Teraz urzędnicy będą analizować ofertę pod względem formalnym. Jeżeli nie będzie braków i problemów z podpisem elektronicznym, tak jak poprzednim razem, wówczas można się spodziewać, że przetarg zostanie rozstrzygnięty.

Plac dla motocyklistów w Gorzowie

Wykonawca będzie musiał zająć się budową placu do ćwiczeń o nawierzchni z betonu asfaltowego BA na podbudowie z kruszywa łamanego. Ponadto wykonawca będzie musiał zająć się wykonaniem utwardzonego dojazdu/zjazdu o nawierzchni jak plac.

Gorzowska firma będzie miała 4 miesiące od dnia podpisania umowy na realizację wszystkich prac. To oznacza, że jeżeli umowa z wykonawcą zostanie podpisana w styczniu, to plac powinien być gotowy w maju 2024 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości