• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia. Póki co, nie będzie placu dla motocyklistów w Gorzowie

21 grudnia 2023, 15:08, Anna Kluwak
fot. archiwum
Wydawało się, że w końcu fani motoryzacji doczekają się placu dla motocyklistów w Gorzowie. Jednak niespodziewanie spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie unieważniła przetarg. Wszystko przez problemy formalne i negatywne zweryfikowanie podpisu elektronicznego.

Budowa placu do ćwiczeń wyczynowej jazdy fanów motoryzacji, czyli placu dla motocyklistów to zwycięski projekt w ramach budżetu obywatelskiego 2022. Wydawało się, że inwestycja, która do tej pory nie miała szczęścia, w końcu zostanie zrealizowana. W budżecie na ten cel zapisano 564 tys. 232,50 zł. Natomiast Zakład Usługowo Handlowy „TRANSROB” z Gorzowa zaoferował 490 tys. 315,88 zł.

Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla motocyklistów. Właśnie okazało się, że spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie unieważniła przetarg. Powód? Negatywne zweryfikowanie podpisu elektronicznego.

- Wykonawca Zakład Usługowo Handlowy „TRANSROB” Robert Tkacz przedłożył ofertę, w której załącznik nr 2A do SWZ – Tabela elementów rozliczeniowych została opatrzona podpisem, który został negatywnie zweryfikowany. Nieprawidłowy skrót, podpis na niepoprawną strukturę. W związku z powyższym na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy postanowiono odrzucić ofertę wykonawcy jako niezgodną z przepisami ustawy – czytamy w uzasadnieniu unieważnienia przetargu.

Tym samym spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie będzie musiała rozpisać nowe postępowanie przetargowe. Możemy się spodziewać, że stanie się to w styczniu 2024 roku. Plac dla motocyklistów ma powstać docelowo przy ul. Małyszyńskiej w Gorzowie. Będzie wykonany o nawierzchni z betonu asfaltowego BA na podbudowie z kruszywa łamanego. Ponadto zostanie do niego wykonany utwardzony dojazd.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości