• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Już nie tylko teren dworca PKS. W tym miejscu również powstaną kolejne bloki

27 grudnia 2023, 12:00, Anna Kluwak
fot. gorzowianin.com
W centrum Gorzowa mają powstać kolejne bloki. Budynki wielorodzinne zostaną wybudowane nie tylko na terenie dworca PKS, ale również po drugiej stronie przy ul. Jancarza. Deweloper, który jest właścicielem obu działek, złożył wniosek o pozwolenie na budowę nowego bloku z garażami w parterze i garażami podziemnymi.

W ubiegłym roku spółka PKS sprzedała deweloperowi teren dworca autobusowego w Gorzowie, gdzie docelowo mają zostać wybudowane bloki. Inwestor miał ruszyć z pracami w czerwcu 2023 roku, ale dopiero w październiku firma WEST-BUD I złożyła wniosek o pozwolenie na budowę „zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych w zabudowie pierzejowej i wolnostojących z nieuciążliwymi usługami oraz garażami wielostanowiskowymi w parterach”.

Inwestor cały czas czeka na wydanie pozwolenia na budowę. Jak tylko dostanie zielone światło, wówczas na terenie dworca rozpocznie się wielka demolka, a następnie prace budowlane.

Nowe bloki na Jancarza w Gorzowie

Jak się okazuje, firma WEST-BUD I zamierza w ścisłym centrum Gorzowa wybudować nowe bloki nie tylko na terenie dworca PKS, ale również po drugiej stronie przy ul. Jancarza. Chodzi dokładnie o działkę przy ul. Jancarza i Sikorskiego, którą kilka lat temu była zainteresowana firma Lidl Polska. Ostatecznie w tym miejscu nie będzie jednak nowego marketu, a nowy budynek wielorodzinny.

Deweloper złożył właśnie wniosek o pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami i garażami w parterze oraz garażami podziemnymi przy ul. Jancarza. Inwestor czeka na wydanie pozwolenia na budowę.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości