• Dziś /-3°
  • Jutro /-1°
Wiadomości

Deweloper zabiera się za teren dworca PKS w Gorzowie. Będzie tutaj wielka demolka

9 listopada 2023, 18:00, Anna Kluwak
fot. archiwum
Spółka PKS sprzedała deweloperowi teren dworca autobusowego w Gorzowie. Teraz nowy właściciel terenu złożył wniosek o pozwolenie na budowę bloków. Jednak zanim rozpocznie się tutaj budowa nowych bloków, inwestor będzie musiał zająć się rozbiórką zabudowań znajdujących się na tym terenie.

W ubiegłym roku dworzec PKS w Gorzowie został sprzedany deweloperowi, który zamierza tam wybudować bloki. Inwestor miał ruszyć z pracami już w czerwcu 2023 roku. Jednak do tej pory teren dworca nie został zamknięty, a autobusy jak odjeżdżały stamtąd, tak nadal odjeżdżają.

Jednak w najbliższym czasie może się to zmienić, ponieważ firma WEST-BUD I złożyła wniosek o pozwolenie na budowę „zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych w zabudowie pierzejowej i wolnostojących z nieuciążliwymi usługami oraz garażami wielostanowiskowymi w parterach”.

Inwestor czeka na zielone światło ze strony urzędników. Jak tylko dostanie pozwolenie na budowę, wówczas na terenie dworca rozpocznie się wielka demolka. Wyburzenia doczeka się przede wszystkim budynek obecnego dworca, a także zadaszenia peronów, gdzie zatrzymywały się autobusy.

Kiedy teren zostanie uporządkowany, deweloper będzie mógł w końcu przystąpić do prac budowlanych. Próbowaliśmy się skontaktować z firmą WEST-BUD I, aby dowiedzieć się, ile bloków zostanie wybudowanych oraz jak będą wyglądały, niestety bezskutecznie. Nikt z firmy nie odbierał telefonu.

Zamiast dworca PKS w Gorzowie będą bloki

Zgodnie z nowym planem zagospodarowania przestrzennego, na działce, gdzie obecnie znajdują się stanowiska autobusowe, będą mogły zostać wybudowane bloki z dopuszczeniem usług. Jednak te muszą mieć charakter usług nieuciążliwych. Funkcja mieszkaniowa musi stanowić co najmniej 50% powierzchni użytkowej każdego budynku. Z kolei w miejscu, gdzie znajduje się obecnie budynek dworca PKS, dopuszczona będzie zabudowa usługowa. Natomiast w miejscu placu manewrowego będzie możliwa zabudowa usługowa oraz zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna.

Bloki mogą powstać maksymalnie na 50% działki budowlanej, mogą mieć minimalną wysokość 11 metrów i maksymalną 19 metrów, dachy mogą mieć nachylenie do 45 stopni. To oznacza, że na działce będą mogły zostać wybudowane bloki 4-6 piętrowe. Oprócz tego zostaną wybudowane parkingi – 1 miejsce parkingowe na każde rozpoczęte 100 m.kw. powierzchni użytkowej usług oraz 1 miejsce parkingowe na każdy lokal mieszkalny


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości