• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Na Dirt Park w Gorzowie jeszcze poczekamy

27 grudnia 2023, 09:54, Anna Kluwak
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
W parku Zacisze w Gorzowie ma powstać Dirt Park, czyli tor do jazdy na rowerze, o różnych stopniach trudności. Niestety do przetargu na budowę toru rowerowego z małą architekturą nie zgłosiła się żadna chętna firma, więc spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie unieważniła postępowanie.

W ramach budżetu obywatelskiego w parku Zacisze w Gorzowie ma powstać Dirt Park, czyli tor rowerowy dla osób, które lubią ekstremalną jazdę rowerem. Na początku grudnia spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na prace budowlane polegające na budowie toru rowerowego typu Dirt Park wraz z małą architekturą.

W budżecie na budowę Dirt Parku zapisano 500 tys. zł. Jak się okazało, do przetargu nie wpłynęła żadna oferta. Dlatego też postępowanie zostało unieważnione. To oznacza, że spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie będzie musiała na początku 2024 roku ogłosić nowy przetarg na prace budowlane.

Dirt Park w Gorzowie w parku Zacisze

Dirt Park został zaprojektowany w południowo-zachodniej części parku. Będzie posiadał górkę startową oraz trzy tory, przeznaczone do jazdy na rowerze, o różnych stopniach trudności (hopki, pump-track i quarter). Czwarty tor ma służyć dla jazdy powrotnej. Tor rowerowy będzie dedykowany dla młodzieży i wszystkich osób, które lubią ekstremalną jazdę na rowerze. Do dyspozycji mieszkańców powstanie też wiata parkowa i ławki.

 

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości