• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Zamknięto cmentarze w Gorzowie. Wszystko przez silny wiatr

24 stycznia 2024, 14:30, Anna Kluwak
fot. archiwum
Władze miasta Gorzowa podęły decyzję o zamknięciu cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej, cmentarza wojennego przy ul. Walczaka oraz nekropolii przy ul. Dobrej. Wszystko przez silny wiatr, który łamie gałęzie i konary drzew, przez co stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.

W środę 24 stycznia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o silnym wietrze dla Gorzowa i całego województwa lubuskiego. Według prognoz silny wiatr z zachodu oraz południowego zachodu ma osiągać średnią prędkość 40-55 km/h, natomiast w porywach może wiać nawet 100 km/h. Lokalnie mogą wystąpić nawet burze. Alert drugiego stopnia obowiązuje do godz. 3 w nocy w czwartek 25 stycznia. Wichura ma być na tyle silna, że może łamać drzewa czy zrywać linie energetyczne.

Strażacy z Gorzowa wyjeżdżają do pierwszych zdarzeń związanych z usuwaniem skutków wichury, która przechodzi przez nasz region. Strażacy interweniowali do tej pory w parku Róż, gdzie drzewo spadło na schody od strony ronda Kosynierów Gdyńskich czy przy ul. Górczyńskiej, a także w Wawrowie.

Zamknięte cmentarze w Gorzowie. Wszystko przez silny wiatr

Z powodu silnego wiatru, została podjęta decyzja o zamknięciu gorzowskich cmentarzy. Wszystko przez spadające gałęzie i konary drzew. - Ze względu na trudne warunki pogodowe i silny wiatr została podjęta decyzja o zamknięciu cmentarza komunalnego przy ul. Żwirowej, cmentarza wojennego przy ul. Walczaka i nekropolii przy ul. Dobrej. Prosimy mieszkańców o ostrożność - komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Cmentarze będą zamknięte do godz. 8 rano do czwartek 25 stycznia. Jak podkreśla miasto, administratorzy monitorują sytuację. - Jeżeli zmieni się sytuacja lub zostanie podjęta decyzja o przedłużeniu zamknięcia cmentarzy, będziemy o tym informować - podkreśla Ciepiela.

Jak informuje Inneko SPZ, administrator cmentarza komunalnego w Gorzowie, w czwartek o godz. 8 rano poinformuje o podjętych decyzjach związanych z otwarciem cmentarza.

AKTUALIZACJA

25.01.2024 godz. 8 - Jak informuje firma Inneko SPZ cmentarz przy ul. Żwirowej został ponownie otwarty dla mieszkańców.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości