• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czas na otwarcie ronda Kosynierów Gdyńskich. Autobusy MZK zmienią trasy

15 grudnia 2023, 13:36, Anna Kluwak
fot. Damian Pyta
Rondo Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie zostanie w końcu otwarte dla kierowców. To oznacza nie tylko nową organizację ruchu, ale również zmiany tras autobusów MZK Gorzów.

W Gorzowie trwa przebudowa ul. Kosynierów Gdyńskich wraz z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry oraz przebudową skrzyżowania z ul. Roosevelta, Słowiańskiej i Żwirowej. Częścią inwestycji był również remont samego ronda Kosynierów Gdyńskich, który rozpoczął się w lipcu.

Na ten moment na rondzie Kosynierów Gdyńskich została ułożona warstwa wiążąca, co pozwoliło na wymalowanie tymczasowego oznakowania i otworzenie ronda dla ruchu. Ma to nastąpić po weekendzie. - Firma Eurovia planuje, w nocy z niedzieli 17 grudnia na poniedziałek 18 grudnia zmianę organizacji ruchu na rondzie Kosynierów Gdyńskich. Zostanie ono w całości otwarte – informuje spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Samo rondo Kosynierów Gdyńskich nie zmieniło geometrii, została jedynie wymieniona nawierzchnia i poprawione chodniki wokół ronda.

- Przywrócony zostanie układ relacji na dwóch wlotach ronda: od strony ul. Estkowskiego oraz od ul. Łokietka. W obu przypadkach prawe pasy ruchu przeznaczone będą do jazdy w prawo (zjazd na najbliższym wylocie), a lewe pasy do jazdy w lewo bądź do zawracania na rondzie. Nadal przy ul. Kosynierów Gdyńskich od ronda w kierunku ul. Żwirowej, ruch odbywał się będzie jednokierunkowo, a na prawym pasie utrzymany zostanie buspas z przystankiem zastępczym dla autobusów MZK - opowiada Ewa Iwańska, dyrektor biura zarządu spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Dobra wiadomość jest taka, że na wiosnę, kiedy na drodze zostanie położona warstwa ścieralna, wówczas niebezpieczne przejście na pieszych na wysokości wyjścia z IV Liceum Ogólnokształcącego zostanie docelowo przesunięte o 20 metrów w stronę galerii Askana.

Rondo Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie zostanie otwarte dla ruchu. Zmiany w kursowaniu autobusów MZK Gorzów

W związku z tym, że od poniedziałku 18 grudnia rondo będzie już całkowicie przejezdne, nastąpią zmiany tras autobusów miejskich. Jak informuje MZK Gorzów, od godz. 4.45 linie autobusowe nr 100, 101, 111, 121,124, 136 oraz linia nocna 511 w kierunku śródmieścia od przystanku Armii Polskiej pojadą ulicami Armii Polskiej, Łokietka do ronda Kosynierów Gdyńskich na którym nastąpi powrót na stałe trasy (sprzed remontu ul. Kosynierów Gdyńskich),

Natomiast od wtorku 19 grudnia nastąpi zmiana tras linii autobusowych nr 106, 117, 130, których kursy ze Stanowic, Baczyny, Odlewników, Chróścika, K-SSSE kończyć będą na przystanku AWF przy ul. E. Estkowskiego (zamiast przystanku Dworcowa przy ul. gen. Wł. Sikorskiego).

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/4 Rondo Kosynierów Gdyńskich czeka na otwarcie

1/4 Rondo Kosynierów Gdyńskich czeka na otwarcie

2/4 Rondo Kosynierów Gdyńskich czeka na otwarcie

2/4 Rondo Kosynierów Gdyńskich czeka na otwarcie

3/4 Rondo Kosynierów Gdyńskich czeka na otwarcie

3/4 Rondo Kosynierów Gdyńskich czeka na otwarcie

4/4 Rondo Kosynierów Gdyńskich czeka na otwarcie

4/4 Rondo Kosynierów Gdyńskich czeka na otwarcie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości