• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 30 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Nowy rozkład jazdy pociągów i nowe nadzieje dla gorzowian?

8 grudnia 2023, 11:38, Marcin Kluwak
foto: Beata Meler. Żródło: FB/Kolej oczami nastawniczego
Nieustanna walka o regularność i punktualność połączeń kolejowych w regionie trwa. Nie ma dnia, w którym Polregio nie odwołało jakiegoś pociągu. Nie ma też dnia, w którym pociąg z Gorzowa do Poznania lub odwrotnie przyjechał o czasie. Kilkudziesięciominutowe opóźnienia to wciąż norma.

Już od niedzieli wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Tak jak wcześniej pisaliśmy, dla samego Gorzowa praktycznie nic się nie zmieni. Każdy, kogo choć raz poczuł na własnej skórze, co oznacza odwołany lub opóźniony o kilkadziesiąt minut pociąg, chciałby, aby za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystkie problemy gorzowian zniknęły. Niestety, obawiamy się, że nie znikną, bo mimo szumnych zapowiedzi, nowe i stare (niedawno kupione składy) na północy województwa zbyt szybko się nie pojawią. Jeżeli już, to po nowym roku. Czeka nas więc jeszcze miesiąc kolejowej katorgi i to w największym szczycie kolejowych przewozów. 

Nowy rozkład jazdy pociągów. Jakie zmiany w północnej części lubuskiego?

W samym rozkładzie pomiędzy Gorzowem a Kostrzynem nastąpiły kosmetyczne zmiany, które dotyczą jedynie godzin odjazdów i przyjazdów. I tak dla przykładu: pociąg z Gorzowa, który odjeżdża w kierunku Kostrzyna o 15:18, teraz odjedzie nieco później - o 15:48. Pociąg z Kostrzyna do Gorzowa, który odjeżdżał ze stacji początkowej o 12:31, według nowego rozkładu jazdy, czyli od 10 grudnia odjeżdżać będzie o 13:02. 

Niewiele zmieni się w relacji do Krzyża i dalej do Poznania. Do stolicy Wielkopolski zawiozą nas trzy pociągi Regio, czyli Ujście Warty, Kłodawka i Wilda. I właśnie w połączeniach do Poznania są największe zmiany. Kłodawka, która obecnie odjeżdża z Gorzowa o 9:32, od 10 grudnia  wyjedzie o 9:43. Do Poznania dotrze o 11:53. Podobnie Regio WILDA. Teraz wyjeżdża z Gorzowa o 17:00, a od 10 grudnia wyjeżdżać będzie 20 minut wcześniej - o 16:40. Podróż będzie krótsza, bo Wilda do Poznania dotrze kilka minut przed 19:00.

Godziny odjazdu i przyjazdu są oczywiście umowne i nie radzimy - do czasu przyjazdu nowego/starego taboru, aby opierać się na tych liczbach. A już napewno nie w przypadku, kiedy będziecie chcieli odbyć podróż z przesiadką.

Połączenia dalekobieżne z Gorzowa. Zostały cztery pociągi

Z 417 pociągów uruchamianych codziennie przez naszego narodowego przewoźnika, aż 4 (słownie: cztery) startują z Gorzowa. Są to IC Lubuszanin, IC Strzelecki, IC Zamoyski i TLK Bory Tucholskie. Trzy z nich to łączniki do pociągów z Zielonej Góry i Kołobrzegu, a jeden - jadący z Kostrzyna do Trójmiasta. Więcej na temat dalekobieżnych pociągów odjeżdżających z Gorzowa pisaliśmy w artykule pt.: Tu się kończy kolejowa Polska. Za Poznaniem już tylko pustynia

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości