• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 24 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

To ma być "mała obwodnica" centrum Gorzowa

8 grudnia 2023, 08:08, Anna Kluwak
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiła kolejny przetarg na przebudowę ostatniego odcinka ul. Spichrzowej w Gorzowie. Jeżeli uda się znaleźć wykonawcę, prace rozpoczną się dopiero wiosną 2024 roku, tak aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców w Gorzowie.

W listopadzie spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie unieważniła przetarg na przebudowę ostatniego odcinka ul. Spichrzowej od mostu Staromiejskiego do ul. Hejmanowskiej. W budżecie na ten cel zapisano aż 12 mln 951 tys. 373,10 zł. Wszystko przez to, że do przetargu zgłosiły się dwie firmy, których oferty przekraczały założony budżet. Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm TORMEL oraz WUPRINŻ S.A z Poznania na kwotę 14 mln 498 tys. 261,62 zł. Z kolei Eurovia Polska S.A. z Kobierzyc zaoferowała 14 mln 745 tys. 144,18 zł. 

Nowy przetarg na przebudowę ul. Spichrzowej w Gorzowie

Teraz zostało ogłoszone kolejne postępowanie przetargowe. Chętne firmy mogą zgłaszać swoje oferty do piątku 22 grudnia. - Dzięki realizacji inwestycji powstanie miejska „mała obwodnica”. Jej głównym założeniem jest stworzenie alternatywnej ulicy dla drogi wojewódzkiej 132, która połączy dwie główne arterie miejskie, tj. ul. Chrobrego oraz drogę krajową 22 - podkreśla Ewa Iwańska, dyrektor biura zarządu spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, wykonawca będzie miał 14 miesięcy na realizację inwestycji. Co istotne, rozpoczęcie prac zaplanowano na maj 2024 roku, aby zminimalizować ewentualne utrudnienia dla kierowców.

Przebudowa ul. Spichrzowej w Gorzowie. Tak ma wyglądać przebudowa ul. Spichrzowej w Gorzowie

Inwestycja ma objąć 500-metrowy odcinek ul. Spichrzowej, który jest w fatalnym stanie. Zaplanowane prace budowlane poprawią bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz zwiększą przepustowość skrzyżowania ulic: Spichrzowej, Nadbrzeżnej, Chrobrego i Mostowej.

W ramach zadania wykonana zostanie nowa nawierzchnia, chodniki, odwodnienie i oświetlenie. Zaplanowano również wykonanie około 20 miejsc parkingowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych), ścieżkę rowerową, od Mostu Staromiejskiego wzdłuż ul. Chrobrego, parking dla rowerów oraz samoobsługową stację naprawy rowerów. W zakresie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zostanie przebudowana sieć wodociągowa wraz z przyłączami do budynków.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości