• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Park handlowy Silwana powstaje w Gorzowie

27 listopada 2023, 12:53, Anna Kluwak
fot. gorzowianin.com
W Gorzowie trwa budowa największego w regionie parku handlowego. Inwestor zdecydował się nawiązać do historii i nowy park handlowy w Gorzowie będzie nazywał się Silwana. W poniedziałek 27 listopada odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję i prezentacja logo parku handlowego Silwana.

Przy ul. Walczaka i Jedwabniczej w Gorzowie trwa budowa największego w regionie parku handlowego. Według informacji podanych przez inwestora, nowoczesne centrum handlowe będzie mieściło się na powierzchni 80 tys. m.kw. oraz będzie oferowało 800 miejsc parkingowych, natomiast sam park handlowy będzie miał powierzchnię 23 tys. m.kw. Otwarcie parku handlowego Silwana zaplanowano w drugiej połowie 2024 roku.

Park handlowy Silwana zamiast Gorzów Power Center

Początkowo nowoczesny park handlowy miał nazywać się Gorzów Power Center, jednak inwestor zdecydował się na zmianę nazwy. Informacje portalu gorzowianin.com potwierdziły się i nowy park handlowy będzie nazywał się Silwana. W poniedziałek 27 listopada odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję oraz prezentacja logotypu parku handlowego.

Silwana była znana przede wszystkim z produkcji tkanin ze sztucznego jedwabiu. Zakłady Przemysłu Jedwabniczego "Silwana" powstały w 1949 roku na bazie fabryki juty i worków znanego przedwojennego przemysłowca Maxa Bahra. W latach 1967-1972 wybudowano nowoczesny wydział wykańczalni znajdujący się przy ul. Walczaka. W czasach swej świetności zakład zatrudniał ponad 3400 osób i był jednym z największych zakładów przemysłowych w Gorzowie. W 2004 roku zakład kupili przedsiębiorcy z Wrocławia. Przedsiębiorstwo upadło w 2014 roku.

Jakie sklepy znajdą się w parku handlowym Silwana w Gorzowie?

W parku handlowym Silwana znajdzie się łącznie 40 sklepów. Powstanie tam pierwszy w Gorzowie sklep Decathlon, multimarket Jula, a także duży supermarket Biedronka. Ponadto otworzą się tam takie sklepy jak Martes Sport, Sinsay, Jysk, Media Expert, Dealz, Deichmann, CCC, KiK, Hebe, Takko Fashion, "5,10,15" oraz Pepco. Znajdziemy tam także takie marki jak Cropp, House, Diverse, Tedi, HalfPrice, New Yorker oraz Maxi Zoo.

Wśród ostatnich firm, które podpisały umowy znalazły się takie marki jak i jak 4F, Smyk oraz drogeria dm.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/5 Trwa budowa parku handlowego Silwana w Gorzowie

1/5 Trwa budowa parku handlowego Silwana w Gorzowie

2/5 Trwa budowa parku handlowego Silwana w Gorzowie

2/5 Trwa budowa parku handlowego Silwana w Gorzowie

3/5 Trwa budowa parku handlowego Silwana w Gorzowie

3/5 Trwa budowa parku handlowego Silwana w Gorzowie

4/5 Trwa budowa parku handlowego Silwana w Gorzowie

4/5 Trwa budowa parku handlowego Silwana w Gorzowie

5/5 Trwa budowa parku handlowego Silwana w Gorzowie

5/5 Trwa budowa parku handlowego Silwana w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości