• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Silwana zamiast Gorzów Power Center? Inwestor zapowiada powrót legendarnej marki

23 listopada 2023, 14:10, Anna Kluwak
wizualizacja parku handlowego
W Gorzowie trwa budowa największego w regionie parku handlowego. Inwestor zdecydował się na zmianę nazwy powstającego obiektu, który początkowo miał nazywać się Gorzów Power Center. Jak dowiedział się nieoficjalnie portal gorzowianin.com nowy park handlowy będzie nazywał się Silwana.

Przy ul. Walczaka i Jedwabniczej w Gorzowie powstaje największy w regionie park handlowy o powierzchni 25 tys. m.kw., który będzie znajdował się na działce o powierzchni 80 tys. m.kw. Prace budowlane ruszyły na początku września i idą pełną parą. Planowane otwarcie to III kwartał 2024 roku.

Park handlowy Silwana w Gorzowie. Zastąpi Gorzów Power Center

Początkowo nowoczesny park handlowy miał nazywać się Gorzów Power Center, jednak inwestor zdecydował się na zmianę nazwy. - Legendarna lokalna marka wraca do Gorzowa Wielkopolskiego, ale w innej odsłonie i roli. Jak będzie nazywał się powstający w północno-wschodniej części miasta największy park handlowy w regionie, zatrudniający kilkaset osób, przeznaczony do obsługi 160 tysięcy mieszkańców? - informuje inwestor.

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal gorzowianin.com, chodzi o Silwanę. Tym samym zamiast Gorzów Power Center, w Gorzowie powstanie park handlowy Silwana. W poniedziałek 27 listopada odbędzie wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję oraz oficjalne ogłoszenie nazwy i prezentacja logotypu parku handlowego.

Silwana była znana przede wszystkim z produkcji tkanin ze sztucznego jedwabiu. Zakłady Przemysłu Jedwabniczego "Silwana" powstały w 1949 roku na bazie fabryki juty i worków znanego przedwojennego przemysłowca Maxa Bahra. W latach 1967-1972 wybudowano nowoczesny wydział wykańczalni znajdujący się przy ul. Walczaka. W czasach swej świetności zakład zatrudniał ponad 3400 osób i był jednym z największych zakładów przemysłowych w Gorzowie. W 2004 roku zakład kupili przedsiębiorcy z Wrocławia. Przedsiębiorstwo upadło w 2014 roku.

Jakie sklepy znajdą się w parku handlowym Silwana w Gorzowie?

Oprócz pierwszego w Gorzowie sklepu Decathlon czy multimarketu Jula, w centrum handlowym znajdzie się również duży supermarket Biedronka, który na powierzchni 1300 m.kw. otworzy swój przestronny supermarket w najnowocześniejszym formacie.

Ponadto otworzą się tam takie sklepy jak Martes Sport, Sinsay, Jysk, Media Expert, Dealz, Deichmann, CCC, KiK, Hebe, Takko Fashion, "5,10,15" oraz Pepco. Znajdziemy tam także takie marki jak Cropp, House, Diverse, Tedi, HalfPrice, New Yorker oraz Maxi Zoo.

Wśród ostatnich firm, które podpisały umowy znalazły się takie marki jak i jak 4F, Smyk oraz drogeria dm.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości