• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

MZK Gorzów chce kupić kolejne autobusy. Tym razem używane

24 listopada 2023, 12:35, Oprac. Marcin Kluwak
fot. archiwum
Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim ogłosił przetarg na zakup czterech nowych autobusów miejskich. Firma poszukuje sprawdzonego dostawcy, który dostarczy pojazdy na zasadach leasingu operacyjnego, trwającego przez 60 miesięcy.

MZK poszukuje dostawcy czterech używanych autobusów miejskich, których rocznik nie przekracza 2017 roku. Autobusy powinny być bezwypadkowe, o długości od 12 do 12,5 metra, i nie mogą przejechać więcej niż 450 tysięcy kilometrów. Wnętrze pojazdów ma pomieścić minimum 30 miejsc siedzących i co najmniej 40 stojących, z preferowanym układem drzwi 2:2:2.

Napęd autobusów ma stanowić silnik spalinowy o mocy co najmniej 300 KM, spełniający normy emisji Euro VI. Pojazdy mają być wyposażone w klimatyzację, ogrzewanie, system monitoringu wizyjnego oraz system informacji pasażerskiej.

Okres leasingu ustalono na 60 miesięcy, a autobusy powinny zostać dostarczone do MZK w ciągu 30 dni od podpisania umowy.

Według danych dostępnych w Wikipedii, Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie dysponuje obecnie 80 autobusami. Najnowsze to Solarisy - hybrydowe i elektryczne, ale flota składa się w przeważającej większości z pojazdów marki MAN. Po ulicach Gorzowa jeździ 58 autobusów tej marki. 

System komunikacji autobusowej na terenie miasta Gorzów Wielkopolski działający od 1960 roku, obecnie obejmuje 37 linii autobusowych (w tym 3 nocne).

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości