• Dziś 11°/1°
  • Jutro 11°/4°
  • Pojutrze /6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 28 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Czas na teren wokół dworca PKP w Gorzowie. Spichrzowa i Jancarza do przebudowy

23 listopada 2023, 09:17, Marcin Kluwak
fot. Anna Kluwak
Kończy się przebudowa ul. Dworcowej w Gorzowie, a to oznacza, że ruszą na dobre prace przy ul. Składowej i Jancarza. Wykonawca inwestycji będzie prowadził roboty po obu stronach dworca PKP.

Teren przed dworcem PKP w Gorzowie zmieni się nie do poznania. Do 21 czerwca 2024 roku mają zakończyć się prace, związane z przebudową ul. Dworcowej, Składowej i Jancarza. Inwestycją zajmuje się firma ZUE S.A. z Krakowa.

Chodzi o kwartał przy dworcu kolejowym, gdzie docelowo powstanie deptak i mini-centrum przesiadkowe. Mini, bo jak informuje gorzowski magistrat, w ramach inwestycji przy ul. Jancarza powstaną dwie zatoki autobusowe. Będą się tam zatrzymywać autobusy, które obecnie korzystają z dworca PKS. Przy zatokach autobusowych powstanie długo wyczekiwana i jakże potrzebna toaleta dla podróżnych, powstanie też postój taksówek, który obecnie znajduje się na parkingu przed dworcem PKS.

W ubiegłym roku dworzec PKS w Gorzowie został sprzedany deweloperowi, który zamierza tam wybudować bloki. Od maja 2023 roku autobusy miały zatrzymywać się na tymczasowym przystanku, stworzonym na parkingu przy PKP Cargo. Miejsca parkingowe zniknęły, plac stoi pusty, a na samym dworcu PKS nic kompletnie się nie dzieje. Inwestor miał ruszyć z pracami już w czerwcu 2023 roku, jednak dopiero w październiku złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Kiedy dostanie zielone światło, będzie mógł ogrodzić teren i ruszyć z wyburzaniem obiektów na terenie dworca PKS.

Jeżeli chodzi o ul. Składową, która jest już obecnie zwężona do jednego pasa, przebudowana zostanie tam całkowicie kanalizacja deszczowa, zostanie wybudowany wodociąg. Zmieni się też nieco wygląd całej ulicy, która zyska nową nawierzchnię, powstanie też nowy chodnik na odcinku od skrzyżowania z ulicą Dworcową do mostku na Kłodawce, czyli do skrzyżowania z ulicą Garbary.

Całkowity koszt inwestycji to ponad 9 milionów złotych, ale w tej kwocie nie są uwzględnione prace przy przebudowie wodociągów, które wykonuje gorzowskie PWiK.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości