• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Co z rozbudową skateparku w Gorzowie?

21 listopada 2023, 12:11, Anna Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Młodzież z Gorzowa od dwóch lat czeka na rozbudowę skateparku w parku Kopernika i wszystko wskazuje na to, że jeszcze trochę poczeka. Miasto miało ogłosić przetarg najpóźniej we wrześniu, ale nic z tego nie wyszło. Inwestycja została po raz kolejny odłożona w czasie i znalazła się w projekcie budżetu na 2024 rok.

Skatepark w parku Kopernika miał zostać rozbudowany w 2021 roku. Niestety wszystkie przetargi, które były w ostatnich latach ogłaszane przez miasto kończyły się fiaskiem - albo nie było chętnych firm, albo oferty potencjalnych wykonawców były nawet kilkukrotnie wyższe, niż założony budżet.

Ostatni przetarg, który został ogłoszony we wrześniu 2022 roku, również zakończył się niepowodzeniem, ponieważ na rozbudowę skateparku przeznaczono zaledwie 456 tys. 250 zł, natomiast najtańsza oferta była na kwotę aż 1 mln 151 tys. 280 zł.

Skatepark w Gorzowie. Czy młodzież doczeka się jego rozbudowy?

Na początku roku, miasto zapowiadało, że kolejny przetarg zostanie rozpisany w III kwartale 2023 roku (lipiec-wrzesień), a orientacyjna wartość zamówienia wyniesie 537 tys. 935,49 zł. Jednak mamy końcówkę listopada i nic nie wskazuje na to, żeby jakiekolwiek postępowanie zostało ogłoszone.

Jak się okazało, rozbudowa skateparku została zapisana w projekcie budżetu na 2024 rok. Co ciekawe, kwota przeznaczona na inwestycję jest dosyć niska, bo wynosi zaledwie 489 tys. 250 zł.

Patrząc realnie na poprzednie postępowania i to, że oferty potencjalnych wykonawców przekraczały 1 mln zł, można śmiało stwierdzić, że oferty, które złożą firmy, będą przekraczać założony budżet i do rozbudowy skateparku po prostu nie dojdzie.

Dlatego też mieszkańcy Gorzowa zaangażowani w rozbudowę skateparku podkreślają, że dopóki kwota na rozbudowę skateparku nie zostanie zwiększona, to nie ma szans, że znajdzie się firma, która zajmie się jego rozbudową za tak małe pieniądze.

Rozbudowa skateparku w Gorzowie. Co ma zostać zrobione w parku Kopernika?

Potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się demontażem istniejących fragmentów nawierzchni asfaltowych. A także wykonaniem płyty żelbetowej płyty z wyprofilowanymi przeszkodami przystosowanymi do jazdy po nich na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach. Kształt, forma oraz wielkość projektowanego placu i przeszkód zostały dostosowane do istniejącego terenu.

Oprócz przeszkód wyprofilowanych z płyty żelbetowej zaprojektowano także poręcze stalowe kotwione do nawierzchni. Projektowana płyta żelbetowa posiada spadki ułatwiające płynną jazdę na deskorolkach i rolkach. Całość ma być połączona z obecnym skateparkiem. Ponadto wykonawca ma zamontować oświetlenie i uporządkować teren.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości