• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Autobusy zniszczyły kostkę. Naprawa dopiero w 2024 roku

20 listopada 2023, 13:36, Anna Kluwak
fot. Damian Pyta
Przejazd przez torowisko tramwajowe przy ul. Chrobrego i 30 Stycznia jest w fatalnym stanie. Pod wpływem ciężaru autobusów jeżdżących tam objazdem, kostka rozsypuje się i zapada się, a płyty pękają. Miasto zapowiada, że wszystko zostanie naprawione w ramach gwarancji, ale dopiero jak autobusy wrócą do kursowania po ul. Kosynierów Gdyńskich, gdzie trwa przebudowa.

Wracamy do tematu rozsypującej się kostki i popękanych płyt na wyremontowanej ul. Chrobrego. Mieszkańcy Gorzowa zwracają uwagę, że odkąd przez ul. 30 Stycznia został wyznaczony objazd dla autobusów, kostka i płyty na przejeździe przez torowisko tramwajowe przy ul. Chrobrego są w coraz gorszym stanie. - Autobusy robią swoje, z każdym miesiącem jest coraz gorzej. Wszystko pęka i zapada się – podkreśla Damian, który mieszka w pobliżu.

Warto przypomnieć, że przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I zakończyła się zaledwie w ubiegłe wakacje i kosztowała 69 mln 27 tys. zł. Natomiast autobusy jeżdżą objazdem przez ul. 30 Stycznia od kwietnia 2023 roku. Z kolei pierwsze sygnały od naszych czytelników o nieniszczejącej nawierzchni otrzymywaliśmy już w lipcu.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa. Zapytaliśmy się urzędników czy rozsypująca się kostka i pękające płyty zostaną naprawione w ramach gwarancji. A także czy puszczenie ruchu autobusów przez ul. 30 Stycznia było dobrym rozwiązaniem. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź w tej sprawie.

- Wyznaczenie przejazdów autobusów po tymczasowej trasie przez ul. 30 Stycznia było koniecznością. Decydowały względy bezpieczeństwa komunikacyjnego. Po powrocie autobusów na stałą trasę uszkodzenia na przejeździe przez torowisko tramwajowe zostaną naprawione w ramach gwarancji – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

To oznacza, że zniszczona i zapadająca się nawierzchnia może zostać naprawiona dopiero za kilka miesięcy. W końcu firma Eurovia, która zajmuje się przebudową ul. Kosynierów Gdyńskich, ma czas do końca czerwca 2024 roku na realizację inwestycji. Tym samym dopiero w tym okresie autobusy MZK mogą wrócić na swoje stałe trasy.

Jednak jak zastrzega miasto, może to nastąpić wcześniej. - Sytuacja będzie oceniana wraz z zakończeniem kolejnych etapów inwestycji – podkreśla Ciepiela.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości