• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 109 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

Otwarcie Areny Gorzów. Jakie atrakcje czekają na mieszkańców?

20 listopada 2023, 18:30, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
Wielkie otwarcie Areny Gorzów potrwa dwa dni. Słowianka wspólnie z władzami Gorzowa przygotowała z tej okazji wiele atrakcji. Będzie show świetlne, występ cyrku, zimowe miasteczko, karuzela wenecka oraz start kampanii „Gorzów blisko świąt”.

Pierwotnie hala widowiskowo-sportowa miała być gotowa do końca stycznia 2023 roku i kosztować 89 mln 157 tys. zł. Ostatecznie hala jest droższa o 21 mln zł brutto i koszt jej budowy wyniósł 110 mln 717 tys. 220 zł brutto. Właśnie trwają odbiory, a oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na początku grudnia.

Arena Gorzów. Jakie atrakcje przygotowano na otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Gorzowie?

Oficjalne otwarcie hali widowiskowo-sportowej będzie trwało dwa dni. Zaplanowane jest na sobotę 9 grudnia i niedziele 10 grudnia. Inauguracja otwarcia Areny Gorzów rozpocznie się w sobotę 9 grudnia o godz. 15. Będzie to też start miejskiej kampanii „Gorzów blisko świąt”. Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie bezpłatny.

- Otwarcie hali widowiskowo-sportowej potrwa dwa dni. W tym czasie na mieszkańców czeka wiele atrakcji. Te główne wydarzenia zaplanowano na pierwszy dzień, czyli sobotę 9 grudnia - opowiada Kinga Krasicka, rzecznik prasowy Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Słowianka, w skład którego wchodzi Arena Gorzów.

Na początek na mieszkańców, którzy wybiorą się na otwarcie Areny Gorzów czeka show świetlne połączone z występem Cyrku Juremix, a także widowisko w wykonaniu Ocelot Foundation przy akompaniamencie gorzowskiego zespołu Zalewski Band.

Ponadto na gorzowian będzie czekać zimowe miasteczko z karuzelą wenecką. Pojawią się również superbohaterowie ze znanych komiksów. Mieszkańcy Gorzowa będą mogli się wcielić w superbohaterów i stoczyć walkę dobra ze złem. A to wszystko w otoczeniu świątecznej atmosfery.

Warto podkreślić, że elewacja hali widowiskowo-sportowej jest wyposażona w iluminację, która może dowolnie zmieniać kolory.

Bezpośredni autobus pod Arenę Gorzów

Dzień przed otwarciem hali, w piątek 8 grudnia zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa nr 109, która połączy Górczyn z Osiedlem Europejskim przez ulicę Słowiańską. Wstępny projekt rozkładu jazdy zakłada, że autobus będzie kursował średnio co godzinę.

Natomiast w momencie, kiedy w hali widowiskowo-sportowej będą odbywały się mecze lub koncerty, na trasę będą puszczane kursy bisowe. Tak będzie również w trakcie weekendu, kiedy będą odbywały się wydarzenia z okazji otwarcia Areny Gorzów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości