• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Bezpośredni autobus pod Arenę Gorzów zostanie na stałe

16 listopada 2023, 10:51, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
Na początku grudnia zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa nr 109, która będzie obsługiwała Arenę Gorzów i Słowiankę. Autobusy pod halę widowiskowo-sportową oraz baseny i lodowisko będą kursowały średnio co godzinę. Jak zapowiada miasto, linia autobusowa zostanie na stałe.

Wracamy do tematu bezpośredniego połączenia autobusowego z Areną Gorzów i Słowianką. W środę 15 listopada miasto poinformowało, że uruchomi nową linię autobusową 109, która połączy Górczyn z Osiedlem Europejskim przez ulicę Słowiańską. Takie działanie zostało podjęte, ponieważ dopiero w drugiej połowie 2024 roku na swoją starą trasę wróci linia 111, która będzie kursowała przez ul. Fredry.

Bezpośredni autobus pod Arenę Gorzów

Z komunikatu gorzowskiego magistratu można było wywnioskować, że linia 109 będzie tylko tymczasowa i zostanie zlikwidowana, jak do kursowania wróci linia 111. Dlatego też zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Urzędu Miasta Gorzowa.

- Wsłuchujemy się w głosy mieszkańców. Linia 109 zostanie na stałe i będzie zapewniała bezpośrednie połączenie z Areną Gorzów oraz obiektami Słowianki. Linia 109 umożliwi wygodną przesiadkę w kierunku Słowianki z linii tramwajowych 2 i 3, jadących w kierunku Piasków w kompleksie przystanków Sąd Okręgowy-Roosevelta i pozwoli na dojazd do różnych części miasta – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Jak będzie kursował autobus pod Arenę Gorzów?

Służby miejskie zakładają, że uruchomienie linii autobusowej nr 109 nastąpi w piątek 8 grudnia, czyli na dzień przed oficjalnym otwarciem Areny Gorzów.

Wstępny projekt rozkładu jazdy zakłada, że autobus będzie kursował średnio co godzinę. Natomiast w momencie, kiedy w hali widowiskowo-sportowej będą odbywały się ważne wydarzenia, na trasę będą puszczane kursy bisowe.

Przebieg trasy linii 109 z przystanku Fieldorfa-Nila - Fieldorfa-Nila - "Bora" Komorowskiego - Szarych Szeregów - KEN - Pl. Jana Pawła II - Okulickiego - Górczyńska - Piłsudskiego - Al. ks. Andrzejewskiego - Roosevelta - Słowiańska - Myśliborska - Helsińska - Londyńska - Londyńska

Przebieg trasy linii 109 z przystanku Londyńska - Londyńska - Brukselska - Słowiańska - Roosevelta - Al. ks. Andrzejewskiego - Piłsudskiego - Górczyńska - Okulickiego - Pl. Jana Pawła II - KEN - Szarych Szeregów - "Bora" Komorowskiego – Fieldorfa-Nila.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości