• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Nowa linia autobusowa na otwarcie Areny Gorzów

15 listopada 2023, 08:38, Anna Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Władze Gorzowa zamierzają uruchomić nową linię autobusową nr 109, która będzie obsługiwała Arenę Gorzów i Słowiankę. To wszystko, zanim na swoją stałą trasę powróci linia 111. Autobus linii 109 będzie kursował z os. Górczyn przez ul. Słowiańską na os. Europejskie.

Władze Gorzowa wspólnie ze Słowianką szykują się do otwarcia Areny Gorzów. Inauguracja otwarcia hali widowiskowo-sportowej rozpocznie się w sobotę 9 grudnia o godz. 15. Będzie to też start miejskiej kampanii „Gorzów blisko świąt”.

Co zatem czeka na mieszkańców? Władze Gorzowa i Słowianki zdradzają, póki co niewiele. - Spotkajmy się na otwarciu Areny Gorzów. Przed nami dwa dni muzycznych spotkań w otoczeniu świątecznej atmosfery. Zimowe miasteczko, pokaz świetlny i wyjątkowi artyści – czytamy na profilu Areny Gorzów.

Autobusem prosto pod Arenę Gorzów i Słowiankę. Miasto uruchomi nową linię autobusową

Przez jakiś czas, z powodu inwestycji drogowych, nie jest możliwy powrót linii 111 na projektowaną pierwotnie trasę, dlatego podjęto decyzję o uruchomieniu nowej linii nr 109, która łączy Górczyn z Osiedlem Europejskim przez ulicę Słowiańską. To zapewni obsługę Słowianki i Areny Gorzów. Linia 109 umożliwi wygodną przesiadkę w kierunku Słowianki z linii tramwajowych 2 i 3, jadących w kierunku Piasków w kompleksie przystanków Sąd Okręgowy – Roosevelta i pozwoli na dojazd do różnych części miasta.

Służby miejskie zakładają, że uruchomienie linii nastąpi w dniu 8 grudnia na dzień przed oficjalnym otwarciem Areny Gorzów.

 

Przebieg trasy linii 109 z przystanku Fieldorfa-Nila - Fieldorfa-Nila - "Bora" Komorowskiego - Szarych Szeregów - KEN - Pl. Jana Pawła II - Okulickiego - Górczyńska - Piłsudskiego - Al. ks. Andrzejewskiego - Roosevelta - Słowiańska - Myśliborska - Helsińska - Londyńska - Londyńska

Przebieg trasy linii 109 z przystanku Londyńska - Londyńska - Brukselska - Słowiańska - Roosevelta - Al. ks. Andrzejewskiego - Piłsudskiego - Górczyńska - Okulickiego - Pl. Jana Pawła II - KEN - Szarych Szeregów - "Bora" Komorowskiego – Fieldorfa-Nila.

Po zakończonych remontach linią 111 dojedziesz w okolice Areny Gorzów i Słowianki

Miasto tłumaczy, że po ukończeniu remontów ul. Słowiańskiej i Kosynierów Gdyńskich w systemie przesiadkowym będzie możliwość dojazdu do Areny Gorzów i Słowianki linią autobusową nr 111.

- Komunikacja może się odbywać z wykorzystaniem wspólnych przystanków z innymi liniami albo w ramach naturalnego węzła przesiadkowego w centrum miasta. Istotną rolę spełniać będzie przystanek „Długosza” przy ul. Fredry – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Odległość pomiędzy tym przystankiem a „Słowianką” wynosi około 300 m, a w przeciwnym kierunku około 250m. Eksperci branży transportu zbiorowego przyjmują, że akceptowalna dla pasażera maksymalna odległość od miejsca rozpoczęcia lub zakończenia podróży mieści się w przedziale od 300 do 400 metrów. Odległość przystanków od „Słowianki” mieści się w dolnej granicy tych założeń.

- To rozwiązanie wynika z analizy ekonomicznej, oceny tzw. potoków pasażerskich oraz badania potrzeb przewozowych. W analizach rozważana jest również możliwość zaproponowania innych alternatywnych możliwości komunikacji, jednak racjonalne stanie się to po oddaniu do użytku Areny Gorzów, która będzie dodatkowym generatorem ruchu, uważają eksperci branży transportu prowadzący analizy – podkreśla Ciepiela.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości