• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ogromne opóźnienia przy budowie ronda koło Słowianki. Kiedy rondo będzie gotowe?

8 listopada 2023, 16:31, Anna Kluwak
fot. gorzowianin.com
Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie zakończy się znacznie później, niż planowano. Pierwsza połówka ronda będzie gotowa dopiero pod koniec 2023 roku, natomiast całe rondo pół roku później.

Wracamy do tematu budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry w Gorzowie. Według pierwotnego harmonogramu budowa pierwszej części ronda od strony ul. Fredry miała zakończyć się w sezonie wakacyjnym. Natomiast do końca 2023 roku miała zostać wybudowana pozostała część ronda koło Słowianki. Jak tłumaczyła pod koniec sierpnia spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie, doszło do kolizji z sieciami podziemnymi i harmonogram prac uległ zmianie.

Natomiast we wrześniu firmie Eurovia udało się w końcu uporać z kolizjami i mogła ruszyć z dalszymi z pracami przy budowie ronda. Wykonawca zapowiadał wówczas, że pierwsza część ronda przy Słowiance powinna być gotowa w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy.

Co z budową ronda przy Słowiance w Gorzowie?

Od tego momentu minęło kilka tygodni, a końca prac nie widać. Dlatego zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie. Zapytaliśmy się, na jakim etapie jest budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry, jaki jest powód poślizgu przy prowadzonych pracach oraz kiedy rondo przy Słowiance zostanie całkowicie ukończone.

- Jak informowaliśmy wcześniej, wykonawca napotkał na kolizje sieci branży elektroenergetycznej i oświetlenia drogowego. Ich usunięcie, poprzedzone było udzieleniem niezbędnych zezwoleń, przeprowadzeniem pomiarów diagnostycznych oraz koniecznych włączeń elementów sieci, na czas prowadzonych robót, co było rolą spółki Enea Operator i dzięki czemu, usunięcie kolizji i kontynuowanie prac było możliwe. Pojawiła się jednak konieczność zaktualizowania pierwotnego harmonogramu prac – mówi Ewa Iwańska, dyrektor biura zarządu spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Kiedy rondo przy Słowiance będzie gotowe?

Zgodnie z deklaracją wykonawcy zakłada on, że ruch samochodów pierwszą połową ronda od strony ul. Fredry, zostanie przełożony na przełomie listopada i grudnia. Zakończenie wszelkich prac przy budowie ronda planowane jest natomiast na przełomie maja i czerwca 2024 roku.

Co dzieje się na skrzyżowaniu ul. Fredry i Słowiańskiej w Gorzowie?

Obecnie gotowa jest znaczna część chodnika od strony muru oporowego. Zamontowano słupy oświetleniowe, zostały ułożone krawężniki i wykonano wytyczenie pod jezdnię. Wykonawca rozpoczął prace związane z przygotowaniem stabilizacji, następnie przystąpi do ułożenia kolejnych warstw konstrukcji, w tym podbudowy zasadniczej z kruszywa oraz mas bitumicznych. Uruchomiono część oświetlenia przy przejściu dla pieszych, które znajduje się naprzeciwko lodowiska, w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/9 Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

1/9 Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

2/9 Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

2/9 Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

3/9 Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

3/9 Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

4/9 Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

4/9 Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

5/9 Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

5/9 Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

6/9 Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

6/9 Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

7/9 Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

7/9 Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

8/9 Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

8/9 Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

9/9 Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

9/9 Budowa ronda przy Słowiance w Gorzowie

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości