• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Gorzów: Prace przy budowie ronda zostały wznowione

21 września 2023, 09:31, Marcin Kluwak
fot. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
Kolizje usunięte, więc firma Eurovia mogła ruszyć ponownie z pracami przy budowie ronda koło Słowianki. Wykonawca zajmuje się obecnie wykonaniem konstrukcji jezdni i ścieżki rowerowej. Pierwsza część ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry w Gorzowie powinna być gotowa w ciągu 2-3 miesięcy.

Wracamy do tematu budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry w Gorzowie. Mieszkańcy skarżyli się, że od dłuższego czasu nic się nie działo na skrzyżowaniu, gdzie docelowo ma powstać rondo. Gorzowianie zwracali uwagę, że na placu budowy nie ma żadnego pracownika, a oni mają już dosyć utrudnień w mieście.

W końcu według pierwotnego harmonogramu budowa pierwszej części ronda od strony ul. Fredry miała zakończyć się w sezonie wakacyjnym. Natomiast do końca 2023 roku miała zostać wybudowana pozostała część ronda koło Słowianki. Jak tłumaczyła pod koniec sierpnia spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie, doszło do kolizji z sieciami podziemnymi i harmonogram prac uległ zmianie.

Kolizje usunięte. Prace przy budowie ronda koło Słowianki w Gorzowie zostały wznowione

Mamy w końcu dobre wiadomości dla mieszkańców. Wykonawcy udało się w końcu uporać z kolizjami i mógł ruszyć z pracami przy budowie ronda. - W ostatnich tygodniach na skrzyżowaniu ulic Słowiańskiej i Fredry trwały czynności niezbędne do usunięcia napotkanej kolizji sieci energetycznych. Konieczne było m.in. pozyskanie niezbędnych zezwoleń oraz wykonanie pomiarów diagnostycznych, co pozwoliło drogowcom, na ostateczne wyeliminowanie kolizji – komentuje Ewa Iwańska ze spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Firma Eurovia zajęła się wykonaniem konstrukcji jezdni i ścieżki rowerowej na nowo powstającym rondzie. To oznacza, że pierwsza część ronda przy Słowiance powinna być gotowa w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości