• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mieszkańcy ostrzegają przed wilkami. „Są agresywne i atakują zwierzęta”

23 października 2023, 10:35, Marcin Kluwak
fot. OSP Ściechów
Wilki coraz częściej pojawiają się na terenie gminy Lubiszyn. Mieszkańcy Ściechowa wspólnie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej ostrzegają przed wilkami, które w ostatnich dniach wchodzą na podwórka i atakują psy.

To nie pierwszy raz, kiedy w gminie Lubiszyn koło Gorzowa pojawiają się wilki. Jednak mieszkańcy są coraz bardziej zaniepokojeni, bo wilki pojawiają się już o różnych porach dnia i nocy na terenie miejscowości.

Wilki w ostatnich dniach pojawiły się na terenie Ściechowa, ale także w rejonie Wysokiej czy Racławia. Strażacy z OSP Ściechów apelują o zamykanie zwierząt, ponieważ wilki atakują psy na podwórkach.

- Prosimy o rozwagę i o zamykanie zwierząt domowych w zagrodzie. W naszej miejscowości pojawiły się wilki bardzo blisko domostw, gdzie zaatakowały już psy - apelują strażacy z OSP Ściechów.

Mieszkańcy Ściechowa skarżą się, że wilki niczego się już nie boją i stają się agresywne, kiedy próbuje się je przepędzić. - Wilki pojawiają się u nas już o każdej porze. Na próby odstraszenia reagują niestety agresywnie. O godzinie 7 rano wilk był widziany kilkukrotnie przy drodze, którą dzieci idą na autobus. To już nie jest bezpieczne - podkreśla Bogusława, mieszkanka Ściechowa. - Piątek, chwila przed godz. 23. Wilk wszedł na podwórko jak do siebie - przyznaje pan Adam, mieszkaniec Ściechowa.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości