• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Specjalny bus dla seniorów. Będzie kursował na terenie cmentarza w Gorzowie

18 października 2023, 09:13, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych sprawia, że na cmentarzu przy ul. Żwirowej w Gorzowie pojawia się coraz więcej osób, które porządkują groby swoich bliskich. Z myślą o seniorach, tydzień przed 1 listopada zostanie uruchomiony transport na terenie nekropolii. Osoby starsze będą mogły dotrzeć w odległe części cmentarza specjalnym busikiem.

Do 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych zostały dwa tygodnie. Dlatego też ruch na cmentarzu przy ul. Żwirowej w Gorzowie robi się coraz większy. Wiele osób decyduje się szybciej zabrać za porządki na gorzowskiej nekropolii, aby tuż przed 1 listopada nie przeciskać się przez tłum ludzi i na spokojnie posprzątać rodzinne nagrobki.

Transport dla seniorów na cmentarzu w Gorzowie. Na terenie cmentarza w Gorzowie będzie kursował bezpłatny bus

Z myślą o seniorach, którzy przed 1 listopada wybiorą się na gorzowski cmentarz, spółka Inneko SPZ postanowiła wprowadzić nietypowe rozwiązanie. Od poniedziałku 23 października do wtorku 31 października (z wyłączeniem niedzieli 29 października) na terenie gorzowskiej nekropolii zostanie uruchomiony specjalny transport dla seniorów.

W godzinach 9-15 osoby powyżej 70 roku życia będą mogły skorzystać z bezpłatnego przejazdu busem, który dotrze w najbardziej odległe części cmentarza. Bus będzie obsługiwał dwie trasy, które skomunikują ze sobą nową część cmentarza z parkiem Słowiańskim oraz nową część cmentarza z kwaterami od strony Chwalęcic.

Przystanek początkowy znajdować się będzie przy bramie głównej w pobliżu portierni. Natomiast na trasach zostaną ustawione znaki informujące o lokalizacjach przystanków. Pojazd wyposażony zostanie w świetlny znak ostrzegawczy, a wraz z kierowcą w busie będzie również pracownik, który ułatwi pasażerom wsiadanie i wysiadanie z pojazdu.

W czasie wzmożonego ruchu przed 1 listopada udogodnienie tego typu powinno cieszyć się dużą popularnością. Projekt realizowany będzie dzięki uprzejmości właścicieli firmy LPP, którzy na preferencyjnych warunkach udostępnili swój pojazd firmie Inneko SPZ.

Chcesz posprzątać groby? Narzędzia wypożyczysz na cmentarzu w Gorzowie

Wybierając się cmentarz, aby posprzątać groby, nie trzeba zabierać ze sobą żadnych narzędzi. Od 2019 roku można całkowicie za darmo skorzystać ze sprzętu ogrodniczego, który udostępniła firma Inneko SPZ, zarządca cmentarza. Na stojakach ustawionych przy głównej bramie oraz koło kaplicy możemy znaleźć grabki, haczki, konewki, szpadle czy wiaderka.

Natomiast w tygodniu poprzedzającym Wszystkich Świętych tuż przed II bramą cmentarza rozstawią się sprzedawcy z chryzantemami i zniczami.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości