• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Działo się w czwartek. Najważniejsze informacje z Gorzowa

13 października 2023, 07:48, Marcin Kluwak
Codziennie o poranku przygotowujemy zestawienie naważniejszych - i tych mniej ważnych wydarzeń z Gorzowa i okolic. Co działo się w naszym mieście w czwartek 12 października?

Zarzuty za zabójstwo w Gorzowie

Gorzowska prokuratura przedstawiła w środę zarzut zabójstwa 29-latkowi, który śmiertelnie ranił swojego ojca. 57-latek zginął na miejscu. Nie wiadomo dlaczego młody mężczyzna zachował się tak drastycznie - informuje na swoich stronach internetowych Radio Eska. Podejrzany usłyszał już zarzut zabójstwa, a w środę przyznał się do winy, ale odmówił składania zeznań. Nie wyjaśnił też, jaki był powód zaatakowania ojca.

Opóźnione i odwołane pociągi w Gorzowie

Na kolei w Gorzowie nie ma dnia bez opóźnień. W czwartek, 12 października z problemami jechali pasażerowie regio Kłodawka do Poznania. Pociąg już z Kostrzyna wyjechał z 32-minutowym opóźnieniem, które powiększyło się przez "awarię taboru" w Nowinach Wielkich. Z większymi l mniejszymi opóźnieniami borykali się też pasażerowie jadący pociągami pomiędzy Krzyżem a Kostrzynem. 

Bez zmian za to w relacji Gorzów - Zielona Góra. Połączenie pomiędzy stolicami regionu wciąż obsługiwane jest przez wiekowy i awaryjny tabor. Z tego powodu znów pasażerowie musieli korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej. I to wiele razy.

Przypomnimy tylko, że samorząd województwa lubuskiego wydaje codziennie 65 tysięcy na promocję regionu poprzez loty pustymi samolotami pomiędzy Zieloną Górą a Krakowem, czy Gdańskiem.

Szczęśliwy koniec poszukiwań

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 13-latka, który w środowy wieczór, 11 października wyszedł z domu i nie powrócił do domu. Więcej:  Trwają poszukiwania 13-latka z Gorzowa

Uważajcie na oszustów na "zgubiony telefon"

Oszuści próbują wyłudzić pieniądze sposobem na „zgubiony lub uszkodzony” telefon. Nasza czytelniczka Jola otrzymała sms-a zaczynających się od słów „ Hej mamo, tato”. Kobieta nie dała się oszukać, bo jej 6-letnie dziecko siedziało obok niej i nie mogła napisać takiej wiadomości. Hej mamo, tato. Czytelniczka ostrzega przed oszustwem!

Tysiące żonkili w Parku Róż

Wiosną w parku Wiosny Ludów popularnie nazywanym parkiem róż  zakwitną tysiące żonkili. Posadzili je dziś pracownicy hospicjum i uczniowie dwóch gorzowskich szkół: Szkoły Podstawowej Sowa i IV Liceum Ogólnokształcącego. Dzielnie pomagały także dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 14 - informuje Radio Gorzów. To coroczne wydarzenie organizowane przez Hospicjum św. Kamila.

Udało się kupić nowy samochód

Gorzowski inspektorat Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami ma nowe auto do ratowania zwierząt w potrzebie. Samochód udało się kupić dzięki datkom z internetowej zbiórki - pisze na stronach Gorzów Wielkopolski Nasze Miasto Magdalena Marszałek.  Był niezbędny, bo dotychczasowy wóz, którym wolontariusze przez lata wozili bezdomne i skrzywdzone czworonogi coraz częściej odmawiał posłuszeństwa, a koszt napraw przewyższał jego wartość.

Darmowe ładowarki do aut przy dyskoncie

Klienci dyskontu Lidl przy ul. Matejki na osiedlu Staszica podczas zakupów będą mogli za darmo ładować samochody elektryczne. Na parkingu została już zamontowana ładowarka - informuje portal Gorzow News. Zostanie ona uruchomiona, jak tylko zostaną wydane wszystkie zezwolenia. Z czasem podobne ładowarki mają stanąć przy innych sklepach sieciówki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości