• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Problem ze szczurami w Gorzowie. Radna ma pomysł jak sobie z nimi poradzić

5 października 2023, 13:15, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Mieszkańcy os. Górczyn w Gorzowie alarmują, że w ich blokach pojawiają się szczury. Radna Marta Bejanr-Bejnarowicz przyznała, że trutki nie poradzą sobie z gryzoniami i lepszym rozwiązaniem będą... koty.

Wiele miast w Polsce zmaga się ze szczurami. Gryzonie pojawiają się w blokach, bo mieszkańcy często wyrzucają resztki jedzenia przez okno, nie mówiąc już o tym jak wyglądają niektóre altany śmietnikowe. Problem ze szczurami w Gorzowie mieli m.in. mieszkańcy ul. Batalionu Zośka na os. Górczyn czy bloków na os. Staszica.

Teraz szczury pojawiły się w kolejnych blokach na os. Górczyn. Problem dotyczący gryzoni poruszyła podczas ostatniej Sesji Rady Miasta Gorzowa radna Marta Bejnar-Bejnarowicz.

- W ciągu ostatniego miesiąca dostałam kilka telefonów dotyczących problemów ze szczurami od gorzowian mieszkających w blokach zarządzanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową Metalowiec na os. Górczyn. Mieszkańcy wskazywali, że jest poważny problem ze szczurami. Tłumaczyłam co może zrobić miasto, a co spółdzielnia i jaki jest podział terenu. Jednak jak przyznali sami mieszkańcy, szczury za nic mają podział terytorium i biegają sobie gdzie chcą – mówiła Marta Bejnar-Bejnarowicz, radna klubu Polska 2050.

Dlatego radna zaproponowała, żeby zamiast trutek, sięgnąć po inne rozwiązanie. Montaż budek dla kotów wolno żyjących. - Tam gdzie są koty, szczury nie zakładają gniazd. Dlatego mam taką propozycję, żeby przewidzieć na przyszły rok więcej pieniędzy na budki dla kotów wolno żyjących oraz wystąpić do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych na udostępnienie miejsc pod budki. Samymi trutkami nie pozbędziemy się szczurów, bo one ciągle się rozmnażają, a wiemy jak wygląda sytuacja w śmietnikach i pod niektórymi oknami – podkreślała radna Bejnar-Bejnarowicz.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości