• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Ma być jaśniej i bezpieczniej w Gorzowie. Oferty firm przekraczają budżet

26 września 2023, 08:21, Marcin Kluwak
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Miasto chce wymienić stare lampy sodowe na nowoczesne oświetlenie ledowe w wybranych punktach na terenie Gorzowa. Do przetargu zgłosiły się trzy firmy, jednak wszystkie oferty przekraczają założony budżet. Teraz urzędnicy będą analizować czy dołożą brakujące pieniądze.

Władze Gorzowa otworzyły właśnie oferty na modernizację oświetlenia ulicznego w mieście, które obejmuje aż 250 lamp. We wskazanych lokalizacjach zostaną wymienione lampy sodowe na nowoczesne oświetlenie ledowe, które świeci białym światłem. Dzięki temu ma być jaśniej i bezpieczniej.

Miasto przeznaczyło na ten cel 400 tys. zł. Natomiast do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Najtańszą ofertę złożyła firma ITINET Robert Wojniusz z Zielonej Góry na kwotę 679 tys. zł. To o 279 tys. zł więcej. Następnie Janaszek Electric z Warszawy zaoferował 687 tys. 602,37 zł. Natomiast ELTEL z Poznania chce 1 mln 709 tys. 700 zł, czyli czterokrotnie więcej niż założony budżet.

Teraz urzędnicy będą analizowali oferty pod względem formalnym oraz zdecydują czy dołożą brakującą kwotę 287 tys. 603,37 zł i rozstrzygną przetarg. Jeżeli wykonawca zostanie wybrany, wówczas będzie miał 30 dni na realizację inwestycji.

Nowe oświetlenie ledowe na ulicach Gorzowa

Stare lampy sodowe mają zostać wymienione na nowe oświetlenie ledowe przy ul. Słowiańskiej, na rondzie Szczecińskim oraz na przebudowywanym skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej, Żwirowej, Roosevelta i Kosynierów Gdyńskich. Łącznie wymienionych zostanie 250 sztuk opraw oświetleniowych - 243 drogowe oraz 7 parkowych.

Wykonawca będzie musiał zająć się przede wszystkim demontażem i utylizacją starych opraw sodowych, dostawą oraz montażem nowego oświetlenia ledowego, a także dostawą i montażem niezbędnych sterowników.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości