• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Skwer przy Spichlerzu w Gorzowie przejdzie metamorfozę

26 września 2023, 09:36, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Miasto wybrało wykonawcę, który zajmie się zagospodarowaniem skweru przy zabytkowym Spichlerzu na Zawarciu w Gorzowie. Wydeptane ścieżki ma zastąpić chodnik, do tego mają zostać ustawione ławki oraz posadzone drzewa.

Wygląd skweru tuż obok zabytkowego Spichlerza na Zawarciu w Gorzowie pozostawia wiele do życzenia. Dlatego też miasto bierze się w końcu za zagospodarowanie terenu pomiędzy ul. Przemysłową a terenem Muzeum Lubuskiego w ramach zadania inwestycyjnego pod nazwą „Rewaloryzacja parków Wiosny Ludów i Kopernika w Gorzowie".

Właśnie został wybrany wykonawca, który zajmie się pracami. Przetarg wygrało konsorcjum firm Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza i Zakład Projektowania i Usług Specjalistycznych Jerzy Połomski. Inwestycja będzie kosztować zatem 653 tys. 739 zł. - Do zamawiającego wpłynęła jedna ważna oferta. Wykonawca spełnił warunki udziału w postępowaniu i nie podlega wykluczeniu - czytamy w uzasadnieniu rozstrzygnięcia przetargu.

Tak zmieni się skwer na Zawarciu w Gorzowie

Skwer obok Spichlerza ma zostać ucywilizowany. W miejscu istniejących wydeptanych ścieżek mają powstać chodniki. Inwestycja obejmuje również prace budowlane związane z wykonaniem schodów terenowych, montaż obiektów małej architektury, domków dla owadów, poidełka dla ptaków, budek lęgowych, wykonanie nasadzeń i nawierzchni trawiastej.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości