• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: Co z budową ronda na skrzyżowaniu Słowiańskiej i Fredry?

30 sierpnia 2023, 10:11, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Mieszkańcy Gorzowa skarżą się, że od dłuższego czasu nic się nie dzieje na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry, gdzie docelowo ma powstać rondo. Okazuje się, że doszło do kolizji z sieciami podziemnymi i harmonogram prac uległ zmianie. Pierwsza część ronda powinna być gotowa w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłaszają się mieszkańcy Gorzowa, którzy dopytują się, co z budową ronda na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry. - Czy możecie zainteresować się brakiem postępu prac przy budowie ronda koło Słowianki? Ile miesięcy może być utrudnień dla kierowców i mieszkańców Gorzowa? Nie ma żadnego pracownika na budowie, ile to będzie trwało? - napisał czytelnik Grzegorz.

Według pierwotnego harmonogramu budowa pierwszej części ronda od strony ul. Fredry miała zakończyć się w sezonie wakacyjnym. Natomiast do końca 2023 roku miała zostać wybudowana pozostała część ronda koło Słowianki. Mamy końcówkę sierpnia, mur oporowy jest gotowy, niestety w przypadku budowy ronda prace są daleko w tyle.

Dlatego też zwróciliśmy się z prośbą o komentarz do spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie, która nadzoruje prace. Zapytaliśmy się wprost, kiedy będzie gotowa pierwsza część ronda i co z dalszym etapem prac. Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź w tej sprawie.

- W ostatnim czasie na skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej i Fredry zabezpieczono ciepłociąg oraz usunięto kolizję z siecią Orange. Obecnie układane są krawężniki oraz trwają prace obejmujące likwidację kolizji z siecią elektroenergetyczną. W najbliższym czasie kontynuowane będą roboty branży sanitarnej. Po ich wykonaniu rozpoczną się prace zasadnicze, czyli wykonanie konstrukcji jezdni – komentuje Ewa Iwańska ze spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Jak informuje spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie, według pierwotnego harmonogramu od momentu rozpoczęcia robót na sieci elektrycznej do ukończenia warstwy wiążącej wykonawca potrzebuje dwóch miesięcy.

- Po ułożeniu warstwy wiążącej roboty zostaną przeniesione na drugą połowę skrzyżowania. Trzeba podkreślić, iż etap II uzależniony jest od końca etapu I. Wykonawca jest zobowiązany do wykonywania robót w odpowiednich warunkach atmosferycznych. Jednakże opóźnienie w realizacji poszczególnych prac może sprawić, że niemożliwe będzie np. układanie warstw bitumicznych – tłumaczy Iwańska.

 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości