• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/4°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 29 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Już nie tylko Biedronka. W tym miejscu powstaną kolejne sklepy

18 września 2023, 16:28, Marcin Kluwak
fot. Anchoram
Park handlowy Podmiejska w Gorzowie to nowe miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli zrobić zakupy. Obecnie funkcjonuje tam dyskont sieci Biedronka, ale w przyszłości zostaną wybudowane cztery nowe lokale handlowo-usługowe. W międzyczasie na terenie parku handlowego trwa budowa siedziby firmy zajmującej się dystrybucją sprzętu ogrodniczego.

W Gorzowie trwa boom budowlany jeżeli chodzi o budowę parków handlowych – zarówno tych większych, jak i mniejszych. W trakcie budowy jest kompaktowy park handlowy przy ul. Podmiejskiej tuż obok ronda Sybiraków, którego powstanie zostało podzielone na etapy.

W czerwcu została tam otwarta Biedronka, a od kilku tygodni trwają prace przy kolejnym budynku tuż obok. W obiekcie, który będzie przylegał do dyskontu znajdzie się siedziba firmy HECHT, która zajmuje się dystrybucją sprzętu ogrodniczego w Europie Środkowej. Obecnie siedziba firmy znajduje się w Bogdańcu i zostanie przeniesiona finalnie do Gorzowa.

Inwestor właśnie zdradził swoje kolejne plany. W następnym etapie inwestycji zostaną wybudowane dwa kolejne budynki, w tym jeden wolnostojący. W pierwszym z nich, który będzie przylegał do Biedronki i siedziby firmy HECHT znajdą się trzy lokale handlowo-usługowe o powierzchni 647 m.kw., 965 m.kw. oraz 2369 m.kw. Natomiast w budynku wolnostojącym będzie mieścił się lokal o powierzchni 479 m.kw. Do tego powstanie blisko 90 miejsc parkingowych, a także ładowarki dla samochodów elektrycznych czy nasadzenia zieleni.

Obecnie trwa komercjalizacja powierzchni sklepowych. Można się spodziewać, że inwestycja ruszy jeszcze w tym roku lub najpóźniej wiosną 2024 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości